Якщо ви раптово втрачаєте вагу, причиною цього можуть бути серйозні порушення здоров’я.

Стрес. Він змушує тіло значно збільшувати потреби в енергії, так як гормони стресу специфічним чином впливають на метаболічні процеси. Крім того, у людей в стресових ситуаціях часто знижується апетит, вони менше їдять. Все це в сукупності призводить до втрати ваги, яка може статися непомітно для самої людини.

Харчова непереносимість. Проблема викликається чутливістю організму до таких речовин, як глютен, лактоза, фруктоза. Непереносимість може бути причиною того, що їжа не буде перетравлюватися організмом в достатній мірі – відповідно, почнеться нестача поживних речовин. Крім того, при непереносимості нерідко виникають неприємні стани, болі в животі, метеоризм, нудота, через які постраждалі починають уникати їжі.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів

Цукровий діабет. Одна з найсерйозніших проблем зі здоров’ям, які можуть пояснювати ненавмисне схуднення. Наприклад, люди втрачають вагу, страждаючи діабетом 1 типу, оскільки клітини тіла перестають нормально засвоювати цукор. Щоб підтримувати виробництво необхідної для життя енергії, організм шукає альтернативні джерела енергії і починає спалювати жир, білок, м’язову масу.

Гіпертиреоз. У його випадку щитовидна залоза інтенсивніше виробляє гормони тироксин і трийодтиронін, які «втручаються» в усі метаболічні процеси організму, надмірно стимулюючи обмін речовин. Результат-ненавмисна втрата ваги, можлива навіть незважаючи на підвищений апетит.

Депресія. Основним симптомом депресивного розладу є знижений, пригнічений настрій, який сприяє в тому числі зниження апетиту.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку

“Якщо за останні 6 місяців ви втратили більше 10 відсотків маси тіла, вам краще звернутися до лікаря, так як це загрожує дефіцитом важливих речовин, таких як білок, вітаміни і мінерали», – радять фахівці Німецького товариства гастроентерології.