Якщо ви довго крутитесь ввечері в ліжку і не можете заснути, запитайте себе: чи не занадто багато в повсякденному раціоні «збудливої» їжі і пиття? Вчені стверджують, що дієта цілком може бути фактором, який не дає нормально спати ночами.

Продукти, які не дають заснути: кофеїн. Те, що кофеїн бадьорить, знають всі. Але також слід знати, що організму буває властива підвищена чутливість до кофеїну. Як і те, що дана речовина міститься не тільки в каві, але ще в чаї, газованих напоях, ліках і добавках. Можливо, людина споживає кофеїн і не знає про це.

Продукти, які не дають заснути: алкоголь. Людям, яким властиві труднощі з засипанням, краще взагалі не вживати алкоголь у вечірній час. Проведені дослідження показують, що вживання алкоголю на ніч провокує більш часті пробудження. Навіть при міцному здоров’ї краще обмежитися одним келихом вина за дві години до сну, дали пораду лікарі.

Продукти, які не дають заснути: рідини. Різні рідини, випиті у великій кількості, змушують вставати вночі для відвідування туалету.

Продукти, які не дають заснути: ферментована їжа. У такій їжі міститься амінокислота тирамін, що володіє здатністю стимулювати мозкову активність. Заснути при цьому точно не вийде.

Продукти, які не дають заснути: кислі. Збільшуючи кислотність, такі продукти, а також спеції здатні викликати печію і дискомфорт в нічний час. Вживати продукти з високим вмістом кислот потрібно припиняти щонайменше за три години до сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 КРАЩИХ ПРОДУКТІВ НА НІЧ