Попереду довгі зимові дні, коли хочеться закутатися в ковдру з книжкою або улюбленим серіалом і не рухатися до настання тепла. Однак це не вихід, адже у кожної цілеспрямованої людини є свої амбіції, яких потрібно досягати, незважаючи на пору року, обставини і настрій. Як можна досягти своєї мети? Читайте в цьому матеріалі – ми назвемо п’ять найбільш перевірених способів.

Спосіб №1: поставте перед собою чітку мету

Перш ніж почати досягати цілей, необхідно їх собі задати. Достатньо всього лише чогось дуже сильно захотіти. Але мета не може бути одна, вона складається з декількох більш дрібних. Всі свої цілі необхідно виписати на папір, а потім розділити їх на ті, які неможливо досягти прямо зараз, і ті, які ведуть до досягнення більших. Можна назвати це відділенням великих каменів від піску, при цьому кожна з цих деталей вкрай важлива, так як дозволяє зібрати картинку воєдино, в одній посудині.

Починати потрібно з досягнення найменших цілей, чергуючи їх більшими. Не варто спочатку вирішувати самі незначні завдання, так як сил на важливі справи може не залишитися. Тим більше відкладання на потім нічим хорошим не закінчиться. Це тільки викличе лінь і небажання братися за головні цілі, які будуть здаватися недосяжними.

До того ж потрібно визначитися, що для вас важливо, що вам приносить щастя, як можна досягти цього. Рухатися до досягнення цілей треба прямо зараз, а не відкладати їх.

Спосіб №2: визначтеся з нагородою для себе

Винагорода за те, що ви досягли тієї чи іншої мети, має бути обов’язково. Як в дитинстві, коли за хорошу позначку мама купувала шоколадку або іграшку. Бонусів за це може бути маса. Наприклад, якщо ви хочете просунутися по кар’єрних сходах, то напевно знаєте, що за це буде надбавка до зарплати або ж премія. Прагнути до цього слід.

Треба розуміти, що неможливо досягти всього і відразу. Швидше за все, до того, як ви зможете стати на крок вище в кар’єрному середовищі, потрібно застосувати чимало умінь і сил. Але підбивати себе обіцяною босом нагородою все-таки варто. Це буде своєрідний стусан для вас.

Спосіб №3: робіть те, що хочеться

Не можна досягати мети без бажання йти проти своєї волі, виконувати чужі мрії і орієнтуватися на настрої оточуючих. Нехай це звучить егоїстично (але не треба забувати, що всі люди почасти егоїсти), але треба орієнтуватися на власні бажання, якщо ви хочете досягти своєї мети.

Давайте уявимо просту ситуацію. Ви знову-таки прагнете отримати підвищення, втім, як і ваш колега. Між вами йде напружена боротьба, начальник наказує виконати одне і те ж завдання, а колега справляється гірше (наприклад, не встигає). Чи Станете ви йому допомагати, щоб ви вийшли у фінальну битву на рівних умовах? Якщо ви говорите: так, то швидше за все, брешете самому собі. Заради отримання власної вигоди, того самого бажаного винагороди, підвищення, яке вже не за горами, коли колега не вивозить завдань начальства, люди підуть в буквальному сенсі на все. Тому в більшості ситуацій треба орієнтуватися на свої бажання, а не мрії сусіда, колеги.

Справжні “хочу” повинні бути теж прописані. Це не обов’язково глибокі і складні цілі. Це може бути елементарна шоколадка, покупка якоїсь речі, посмішка або обійми одного. Нехай у вашому житті буде більше досягнень, менше рутини.

Спосіб №4: розберіться з вторинними вигодами

Вторинна вигода являє собою небажання змінювати своє життя, навіть якщо в ньому вас повністю не влаштовує. Вам здається, що все і так непогано, не хочеться нічого робити, тому що виникла звичка, є зручність. Від усієї цієї історії ми отримуємо приховану вигоду.

Наприклад, ви хочете жити один і з’їхати від батьків. Але ви не робите цього з багатьох причин — треба платити кредит, оренда житла коштує чималих грошей, а ще потрібно купувати продукти і готувати самому. Скільки переваг знаходитися в житті разом з мамою і татом! Але нестерпність того, що ви досі не вилетіли з сімейного гнізда виражається на всі сфери життя – особисту, професійну. Невдоволення може виливатися на хлопця, друзів, колег, позначатися на навчанні або роботі.

Однак не треба сидіти і чекати біля моря погоди, адже прожити так з вторинними вигодами можна все життя. Необхідно дорослішати, виходити із зони комфорту, якщо ви хочете досягти поставлених цілей. На жаль, без незручностей не вийде. До цього треба бути готовим.

Спосіб №5: стаєте краще

З роками особистість людини розвивається, незалежно від обставин, бажання освоювати нові навички, досягнення цілей або навпаки повний крах. Але треба розуміти, що люди стають кращими, коли чогось досягають, завершують якісь справи, поставлені цілі. Людям подобається бути кращими, тому і досягнення цілей може бути мотиватором нас. Підвищуйте планку своїх можливостей, вирішуйте завдання різної складності і тоді можете досягати мети без будь-яких проблем. Успішності вам додасть відвідування мовних курсів, курсів і тренінгів, навчання новим навичкам. Все це рано чи пізно стане в нагоді в житті. До того ж це набагато корисніше, ніж лежати на дивані і пити чай з тортом.