Коли хтось у родині хворіє на грип, то під ударом виявляються всі члени сім’ї, особливо діти, у яких ще не розвинена імунна система.

Вірусна напасть

Застуда і грип – вірусні захворювання, які можуть давати ряд серйозних ускладнень на організм хворого, особливо якщо хворіють діти. З середини осені і до кінця зимового періоду в північній півкулі Землі бушує епідемія простудних хвороб. Віруси різних видів і штамів з легкістю проникають у дихальні шляхи людини, і починають посилено розмножуватися в клітинах. У підсумку в слизових тканинах розвивається запальний процес – відповідна реакція організму. Виникає нежить, кашель, біль і першіння в горлі, а також підвищується температура тіла. Перебіг хвороби, а також терміни одужання і ступінь отриманих ускладнень багато в чому залежать від імунітету хворого. Якщо у людини міцна імунна система, то навіть при попаданні вірусу в дихальні шляхи хвороба може не настати, оскільки весь вірусний матеріал буде негайно знищений.

Хто в групі ризику?

Гострим респіраторним вірусним інфекціям (ГРВІ) в першу чергу піддаються діти. До шестимісячного віку у малюків ще зберігається материнський імунітет, а після 6 місяців починає формуватися власний, який і повинен протистояти хворобам. Вважається, що повністю імунітет «дозріває» до 7 років. До цього віку діти дуже вразливі перед вірусами. Крім того, дошкільні та шкільні навчальні заклади є ще й додатковими факторами ризику.

Що робити, якщо в сім’ї «гуляє» грип?

Грип хто в групі ризикуЯк бути, якщо один з членів сім’ї (батько, або один з дітей) захворів на грип? Як не допустити зараження інших? Особливо це питання стосується сімей, в яких є діти, адже, як уже згадувалося, діти більше за інших схильні до інфекції. Якщо в сім’ї є хворий на грип, то найперше, що потрібно зробити – це ізолювати його. Краще всього, якщо ви виділите для хворого окрему кімнату до повного одужання. Необхідно також, щоб хворий користувався окремим посудом і рушником. Найкраще, щоб за хворим доглядав хтось один (дорослий), щоб мінімізувати розповсюдження хвороби серед інших членів сім’ї. Після контакту з хворим обов’язково мийте руки з милом. До речі, дотримання правил гігієни стосується і всіх членів сім’ї. Кімнату, де лежить хворий потрібно часто провітрювати, а також робити вологе прибирання. Краще всього, якщо ви придбаєте зволожувач повітря. У зимовий час, коли квартири опалюються, він вам дуже знадобиться. «Сухе» повітря швидко висушує слизову носа, а під час застуди важливо підтримувати слизові вологими.

Не дай хворобі шансу!

З хворим все зрозуміло, але що робити іншим членам сім’ї? Адже, як би ви не старалися ізолювати хворого на грип, тим не менш, вірогідність підхопити вірус досить висока. Грип та ГРВІ лікуванню антибіотиками не підлягають. Якщо лікар рекомендує антибіотик, значить, він підозрює бактеріальну інфекцію. У зв’язку з цим величезну увагу варто приділити профілактичним (превентивним) заходам. Для цих цілей доречно використовувати противірусні препарати з імуномодулюючими властивостями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СТРАТЕГІЯ ЛІКУВАННЯ

ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ