Ніщо не повинно вибивати з колії, в тому числі хворі суглоби. Щоб вони залишалися здоровими, потрібно дуже мало, повірте. Детальніше про п’ять методів, які дозволять зберегти здоров’я суглобів.

Правильне харчування

Як би це банально не звучало, але правильне харчування може поліпшити ситуацію з суглобами. Особливо це актуально для тих, хто відвідує тренажерний зал. Так ви травмуєте м’язові тканини, коли піднімаєте важкі ваги, бігаєте або займаєтеся будь-яким активним видом спортивної діяльності. При незбалансованому харчуванні організму складно підтримувати себе в нормальному, здоровому стані. У тому числі можна легко пошкодити суглоби, так як м’язи не можуть витримати ваги. У раціоні має бути багато продуктів з високим вмістом омега-3 кислот, тобто риби, горіхів, високий вміст сірки, тобто яловичина, птиця, а також спеції, наприклад, куркума. А ось зернових, хліба, макаронів, білого рису, солодких продуктів, фруктових соків і солодких соусів краще уникати.

Розтяжка

Не потрібно відразу приступати до тренування і йти після неї додому. Обов’язково робіть розтяжку, розігрівайте м’язи легкими рухами. Це допоможе зберегти суглоби здоровими. Ті, хто роблять розтяжку, дозволяють суглобам бути більш гнучкими, правильно працювати. Ідеально для розминки підходить легка пробіжка, повільні випади, стрибки ноги разом-ноги нарізно, а також стрибки зі скакалкою.

Силові тренування

Дуже часто суглоби залишаються слабкими через недостатньо розвинених м’язів. В такому випадку на допомогу приходять силові тренування. Слабкі м’язи не можуть підтримувати рухи, що створює зайвий тиск на суглоби. Не потрібно зміцнювати сухожилля, а краще все-таки качати м’язи і нарощувати м’язову тканину. Іншими словами, хочеш міцні суглоби – зміцнюй м’язи навколо суглобів, а не самі суглоби.

Найбільш важливими м’язами можна назвати – корпусні м’язи для хребта, сідничні м’язи для стегон і гомілок, м’язи задньої поверхні стегна і чотириголового м’яза для колін.

Активний спосіб життя

Але найбільшою проблемою сучасних людей вважається недостатньо активний спосіб життя. Не сидіть на місці, якщо хочете зміцнити суглоби. Адже від бездіяльності розвиваються багато проблем зі здоров’ям у людей. Завжди можна знайти заняття до душі-плавання, велосипед, біг, активні ігри на свіжому повітрі.

Лід

Після тренування обов’язково треба прикладати лід до найпроблемніших місць. Можна навіть прийняти холодну ванну протягом невеликого проміжку часу. Всього пара хвилин в крижаній воді – і всі спазми будуть зняті.