Поява шишок або відчуття пекучості, свербіння в язиці відносяться до числа тих симптомів, які не слід ігнорувати – їх повинен оглядати лікар.

Шишки. Британський лікар Росс Перрі розповів в інтерв’ю, що поява шишок на язиці не повинно залишатися без уваги.

“Незвичайні шишки в будь-якому місці рота повинні бути перевірені стоматологом або терапевтом”, – зауважив експерт.

Лікар уточнив, що незвичайними є утворення, які не проходять місяцями, особливо, кровоточать або піддаються виразці.

Пекучий язик. Доктор Перрі пояснив, що не слід ігнорувати відчуття печіння в язиці або на його поверхні, якщо його не можна пояснити впливом якихось зовнішніх факторів.

“Це може бути пов’язано з захворюванням, відомим як синдром печіння язика, який повинен бути перевірений терапевтом. Іноді печіння може означати низький рівень заліза або дефіцит китаміну B12».

Сверблячий язик. За словами лікаря, свербіж на язиці і білі плями можуть бути симптомами молочниці ротової порожнини – інфекції, яку не можна ігнорувати, слід обов’язково лікувати. Білі плями, що виникають на язиці, також можуть бути знаком інших захворювань, і якщо вони не зникають, їх важливо перевірити у терапевта, уточнити викликала їх проблему.

Білий язик. Такий стан язика може викликатися патологією, що носить назву червоний плоский лишай. У важких випадках вона може тривати кілька років, і тому краще не тягнути з візитом до лікаря. “Білий язик також може виникати при прийомі деяких ліків, а печіння іноді може означати низький рівень заліза або дефіцит B12.

Ороговілі ділянки. Їх виникнення на слизовій язика може означати розвиток лейкоплакії. Така зміна стану язика лікар радить ніколи не ігнорувати, звертатися з ним до фахівців. При даному захворюванні існує невеликий ризик того, що з часом вона може перейти в рак ротової порожнини.