Поява шишок або відчуття пекучості, свербіння в язиці відносяться до числа тих симптомів, які не слід ігнорувати – їх повинен оглядати лікар.

Шишки. Британський лікар Росс Перрі розповів в інтерв’ю, що поява шишок на язиці не повинно залишатися без уваги.

“Незвичайні шишки в будь-якому місці рота повинні бути перевірені стоматологом або терапевтом”, – зауважив експерт.

Лікар уточнив, що незвичайними є утворення, які не проходять місяцями, особливо, кровоточать або піддаються виразці.

Пекучий язик. Доктор Перрі пояснив, що не слід ігнорувати відчуття печіння в язиці або на його поверхні, якщо його не можна пояснити впливом якихось зовнішніх факторів.

Читайте також:  Головний секрет харчування для довгожителів

“Це може бути пов’язано з захворюванням, відомим як синдром печіння язика, який повинен бути перевірений терапевтом. Іноді печіння може означати низький рівень заліза або дефіцит китаміну B12».

Сверблячий язик. За словами лікаря, свербіж на язиці і білі плями можуть бути симптомами молочниці ротової порожнини – інфекції, яку не можна ігнорувати, слід обов’язково лікувати. Білі плями, що виникають на язиці, також можуть бути знаком інших захворювань, і якщо вони не зникають, їх важливо перевірити у терапевта, уточнити викликала їх проблему.

Білий язик. Такий стан язика може викликатися патологією, що носить назву червоний плоский лишай. У важких випадках вона може тривати кілька років, і тому краще не тягнути з візитом до лікаря. “Білий язик також може виникати при прийомі деяких ліків, а печіння іноді може означати низький рівень заліза або дефіцит B12.

Читайте також:  Як побороти потяг до солодкого: 5 простих способів

Ороговілі ділянки. Їх виникнення на слизовій язика може означати розвиток лейкоплакії. Така зміна стану язика лікар радить ніколи не ігнорувати, звертатися з ним до фахівців. При даному захворюванні існує невеликий ризик того, що з часом вона може перейти в рак ротової порожнини.