Кардіолог Іван Єфремкін: дізнатися про серцеве захворювання можна за зовнішністю людини.

Лікар Єфремкін перерахував до інтерв’ю зовнішні ознаки кардіологічних проблем. Одним із них він назвав почервоніння обличчя.

«Йдеться не про епізодичну зміну кольору при хвилюванні чи сильні емоції, а про стабільне почервоніння, яке не минає навіть, коли ви спите. Це може говорити про підвищений тиск», – пояснив кардіолог.

Іншим зовнішнім проявом хворого серця є ціаноз чи акроціаноз. При ціанозі шкіра і слизові оболонки набувають синього відтінку. При акроціаноз синюшними стають віддалені від серця ділянки тіла – наприклад, пальці, вушні раковини, кінчик носа. Подібного роду посинення свідчить про серцеву недостатність.

Також, додав Єфремкін, «сигналом проблем із серцем можуть бути бліді та холодні ноги».

Фахівець уточнив, що якщо на ногах також починає зменшуватися м’язова маса або виникають стійкі пошкодження, які довго не гояться, у людини можна запідозрити порушене артеріальне кровопостачання та атеросклероз нижніх кінцівок.

Ще один малоприємний зовнішній симптом, пов’язаний із можливим серцевим захворюванням, – ксантелазми або ксантоми, невеликі м’які утворення, що виникають в ділянці очей. У вигляді таких «комочків» проявляється спадкова гіперхолестеринемія, коли рівень холестерину в крові є підвищеним з ранніх років і виникає схильність до передчасного атеросклерозу.