Деякі поширені захворювання печінки включають неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП), гепатоз, цироз і т. д.

Людський організм щодня стикається з безліччю токсинів і шкідливих речовин. Їх накопичення в тілі загрожує розвитком серйозних ускладнень, згубних для здоров’я. Тут нашим рятівником стає печінка. Вона регулює травлення, метаболізм, виділення та інші важливі функції організму.

Крім того, печінка забезпечує фільтрацію крові, і її дисфункція може привести до високої концентрації шкідливих, потенційно токсичних речовин. Причинами такої дисфункції стають зловживання алкоголем, ожиріння, ряд захворювань.

Ось кілька загальних симптомів того, що печінка знаходиться в тяжкому становищі і потребує обстеження у лікаря.

Втрата апетиту. Значне ослаблення апетиту може бути ознакою печінкової недостатності – стану, викликаного нездатністю органу позбавлятися від непотрібних і небезпечних речовин.

Зміна кольору сечі і стільця. На нього впливає білірубін, жовчний пігмент (вироблення жовчі контролюється печінкою). Наприклад, темна сеча може бути ознакою холесатаза – патологічного стану печінки, пов’язаного з блокуванням або зменшенням відтоку жовчі з неї.

Задишка. Утруднене дихання – це не тільки симптом серцевих ускладнень. Прогресуючі захворювання печінки, внаслідок яких “засмічується” кров, також можуть впливати на роботу легенів, провокуючи задишку, інші проблеми з диханням.

Ректальна кровотеча. Цироз, при якому здорова тканина печінки замінюється рубцевою, приводячи до її пошкодження, здатний викликати ректальну кровотечу. Це вимагає негайного втручання медиків.

Свербляча шкіра. Коли печінка знаходиться в тяжкому становищі, організм погано позбавляється від жовчної солі, що може привести до її накопичення під шкірою і появи свербежу. Порада лікарів: не можна ігнорувати будь-який незвичайний свербіж, з ним потрібно показуватися фахівцеві.