Харчування до і після тренування – особливе питання, знайти на який однозначну відповідь досі неможливо.

Кожна людина для підтримки гарної фізичної форми повинна докладати певних зусиль. Правда, у всіх ці зусилля будуть різними.

Комусь достатньо буде просто скорегувати харчування, комусь потрібно буде лише регулярно займатися спортом, а комусь доведеться поєднати ці два заходи.

Харчування до і після тренування – особливе питання, знайти на яке однозначну відповідь досі неможливо. Багато жінок свято вірять у те, що для того, щоб схуднути (до літа, важливого заходу або просто так), категорично не можна вживати їжу протягом 2 годин після тренування.

Якщо фізичні заняття проходять ввечері (а так найчастіше буває у людей, які працюють за стандартним графіком), то це означає, що бажаючому схуднути доведеться не їсти до самого ранку. А як же інакше, адже їсти після 18.00 не можна! Це ще один міф, який, мабуть, ще не скоро буде забутий. Так як же правильно харчуватися, тренуючись?

Що таке вуглеводне вікно?

Словосполучення “вуглеводне вікно” давно увійшло в лексикон фанатів фітнесу та професійних бодібілдерів. Правда, далеко не всі можуть чітко пояснити, що ж це таке і чому виникає таке явище.

Будь-яке тренування, незалежно від мети (чи хочете ви змусити себе схуднути або ж набрати м’язову масу), підпорядковується одним законом. Стрес – ось чим є для людського організму будь-яка фізична навантаження. Вона є потужним поштовхом до великої кількості біохімічних процесів, які починаються вже тоді, коли фактично тренування закінчено. Дані біохімічні процеси і призводять до такого довгоочікуваного та бажаного результату. Наші фігури стають стрункішими і привабливішими не в спортзалі, а вже за його межами, тобто тоді, коли настають фази відновлення. Саме з цієї причини для підтримки прекрасної форми так важливо знати правила харчування після тренувань.

Так зване вуглеводне вікно – це стан організму протягом приблизно 30-40 хвилин після фізичних навантажень. Під час тренування наш організм починає виділяти гормони, головне завдання яких – захистити організм від навантажень, переводячи біохімічні процеси в “економічний режим”. Саме ці гормони відповідають за нашу активність, силу, спортивний азарт. Назви цих гормонів знають всі: це кортизол і адреналін.

Дані стресові гормони сприяють і тому, що організм, який опинився в стані стресу, починає посилено “економити” та “запасати”.

Людям же, які хочуть схуднути, така запасливість явно завадить. Дія стресових гормонів необхідно призупинити. Це під силу гормону інсуліну, вироблення якого потрібно активізувати. Інсулін з’явиться тоді, коли в організм надійде їжа. Правда, різкого викиду цього гормону потрібно уникнути: його надходження повинно бути поступовим. Так що ж потрібно їсти в перші 40 хвилин після тренування?

Що потрібно їсти після тренування?

Найкраща їжа для тих, хто тільки що покинув тренажерний зал, повинна містити багато повільних вуглеводів. Ще один обов’язковий компонент їжі для періоду після тренування – білок. Що ж це може бути за білково-вуглеводна їжа?

  • цільнозернові хлібці;
  • натуральний йогурт;
  • шматочок сиру;
  • кілька горішків;
  • фруктовий фреш;
  • маложирний сир;
  • протеїновий коктейль.

Позбавляючи свій організм їжі після тренувань, ми добиваємося лише того, що він починає “спалювати” м’язи, добуваючи для себе енергію. Дійсно, після відмови від їжі, можна помітити зменшення ваги. Однак навряд чи такий результат порадує, якщо знати його підґрунтя: з нашого тіла йде рідина, а ненависний жир нікуди не йде. Тому ніяких голодовок після відвідування тренажерного залу!

Сподіваємося, ви засвоїли всі способи ефективного схуднення, це дієтичне харчування, фізичні вправи, очищення організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ХАРЧУВАТИСЯ ДО І ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЯК ПРИСКОРИТИ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ТРЕНУВАНЬ?

ГОЛОВНА ПОМИЛКА НОВАЧКІВ