Лікар-кардіолог Світлана Павличенко звернула увагу на кількість червоного м’яса, яку можна з’їдати без небезпеки розвитку серцевих патологій.

Лікар наголосила, що безпечна для здоров’я кількість червоного м’яса в раціоні не повинна перевищувати 350-500 грамів на тиждень. При цьому краще взагалі не є продукти з переробленого м’яса через високий вміст солі, через що звужуються судини і в організмі затримується рідина. Найнебезпечніші для серця — ковбасні вироби та копчення із переробленого м’яса.

Також червоне м’ясо містить триметиламіноксид – речовина, що провокує запальні процеси. Найбільше цієї речовини в яловичині, баранині, свинині.

Павлюченко пояснила, чому не можна їсти багато червоного м’яса. За її словами, у червоному м’ясі високий рівень насичених жирних кислот. Через їх надлишок у крові зростає рівень «поганого» холестерину низької щільності, який провокує утворення атеросклеротичних бляшок на стінках судин, заважає нормальному кровообігу та призводить до інфарктів чи інсультів.

Також лікар зазначила, що їсти краще тушковане чи варене м’ясо та обирати нежирні сорти. Смажене м’ясо краще не їсти через утворену скоринку, що містить канцерогени.