Дослідження показало, що п’ять звичок, які практикуються людьми середнього віку, можуть збільшити кількість років, прожитих без таких хвороб як діабет 2 типу, серцево-судинні патології, рак.

Одне з наймасштабніших досліджень, що вивчали вплив способу життя на довголіття, показало: існує мінімум п’ять звичок, наявність яких в середньому віці продовжують людям період життя без хвороб. Його результати опублікував науковий журнал BMJ. Згідно з цими даними, звичками, що сприяють здоровому довголіттю, є

  • здорове збалансоване харчування,
  • регулярні фізичні вправи,
  • підтримка нормальної маси тіла,
  • відмова від куріння і контроль кількості вживаного алкоголю,
  • достатній сон.

“Дотримання цих звичок в середньому віці може збільшити кількість років, прожитих без діабету 2 типу, серцево – судинних і онкологічних захворювань”, – констатують дослідники, фахівці Гарвардської школою громадської охорони здоров’я.

На користь висновку вчених говорять дані аналізу відомостей, отриманих в ході 34-річних спостережень за жінками (73 196) і 28-річних спостережень за чоловіками (38 366). Автори дослідження встановили, що жінки, які практикували чотири або п’ять здорових звичок у віці 50 років, жили в середньому на 34,4 роки без діабету, серцево-судинних захворювань і раку, в порівнянні з 23,7 роками здорового способу життя серед жінок, які не практикували жодної з цих здорових звичок. Чоловіки, які практикують чотири або п’ять здорових звичок у віці 50 років, жили 31,1 року без хронічних захворювань у порівнянні з 23,5 роками серед чоловіків, які їх не практикували.

“У чоловіків-завзятих курців, а також у чоловіків і жінок з ожирінням спостерігається найнижча очікувана тривалість життя без хвороб. Чоловіки і жінки, які регулярно сплять погано або недостатньо, піддаються високому ризику ожиріння, ішемічної хвороби серця, діабету», – резюмували фахівці.