Лікарі майже всіх спеціальностей регулярно призначають пробіотики під час лікування антибіотиками. Доведено, що це значно знижує ризик розвитку дисбіотичних розладів в організмі людини, функціональних порушень шлунково-кишкового тракту, печінки, імунної системи. Але для багатьох людей, питання “Чи дійсно пробіотики так необхідні при прийомі антибіотиків?”, залишається відкритим. Ми поспілкувалися з експертом з пробіотичної терапії, дослідником української фармацевтичної компанії “O.Д. Пролісок” Наталією Воробйовою, і попросили її відповісти на популярні питання щодо ефективності пробіотиків, та які пробіотики при антибиотиках найбільш ефективні.

Лікарка

Добрий день, Наталія, підкажіть, в яких випадках необхідно застосовувати пробіотики при антибіотиках?

Доброго дня. Антибіотики є основним фактором розвитку дисбіозу, або, як його ще називають, дисбактеріозу. У медичній сфері існує навіть поняття антибіотико-асоційованої діареї, хоча дисбактеріоз впливає не тільки на кишківник, але і на весь організм. Проведені клінічні дослідження показують, що використання пробіотиків під час антибіотикотерапії є раціональним майже у 100% випадків, незалежно від типу препарату та тривалості курсу лікування.

Чи можна обійтися без пробіотика?

Сьогодні багато хто ігнорує пробіотики при антибіотиках, і дуже даремно. Навіть якщо дисбіоз не проявляється активними симптомами, наприклад, діареєю, нудотою та блювотою, зневодненням, то в організмі все одно відбуваються серйозні порушення метаболізму, зокрема, дефектне розщеплення рослинної їжі, зменшення поглинання заліза, вітамінів, гальмування імунної системи.

Як краще пити пробіотики при антибіотиках, до чи після терапії?

Ми рекомендуємо використовувати пробіотики з першого дня антибіотикотерапії, а курс лікування повинен тривати не менш ніж 21 добу (або довше, при необхідності).

Чи потрібно давати пробіотики при антибіотиках дитині?

Діти ще більш схильні до негативного впливу антибіотиків на мікрофлору. Дитині обов’язково потрібні пробіотики при антибіотиках, але треба обов’язково враховувати вік дитини при підборі складу препарата.

Симбітер

Який пробіотик при антибіотиках є найбільш ефективним?

Живі мультипробіотики у рідкій формі є найбільш оптимальним варіантом для профілактики та лікування дисбактеріозу під час антибіотикотерапії. Мультипробіотики Симбітер® та Апібакт®, вироблені нашою компанією, вже більше 20 років показують свою ефективність у дітей від 0 до 18 років, а також у дорослих.

Чи є якісь додаткові нюанси пробіотичної терапії, про які варто знати?

Так, при застосуванні пробіотиків при антибіотиках, варто не забути про важливість дієти, а саме, використання пребіотиків – харчових субстратів для живої флори. Також дуже важливо дотримуватися умов зберігання та транспортування мультипробіотиків, дозування та дотримання регулярності прийому.

Ви можете отримати детальну консультацію з пробіотичної терапії у фахівця “O.Д. Пролісок” на офіційному сайті або за телефоном + 38-044-331-98-68.

*На правах реклами