З різних причин пиття чаю може несприятливо позначатися на організмі та самопочутті.

Порушення природних біоритмів. Чай, який містить кофеїн, може сприяти порушенню природного циркадного ритму організму. Наслідком такого порушення можуть бути серцево-судинні захворювання, проблеми з психікою та нічним сном, збільшення у вазі або загальне ослаблення імунної системи.

Якщо ми п’ємо надто багато чаю з кофеїном вдень чи ввечері, то можемо збити наш графік сну, а це у свою чергу зіб’є циркадні ритми.

Ризик раку. Низка досліджень показала, що звичка пити гарячий чай провокує плоскоклітинну карциному стравоходу (рак стравоходу). На думку вчених, температура напоїв не повинна перевищувати 65 градусів.

Читайте також:  5 простих змін способу життя для довголіття - лікар ділиться головними порадами

Зниження рівня заліза. Чи не надто багато ви п’єте чаю? Журнал Food Science and Nutrition опублікував дані, згідно з якими пиття чорного та зеленого чаю серйозно погіршує засвоєння організмом заліза – його біодоступність може знижуватися до 94%. На засвоєння заліза негативно впливають такі речовини чаю як таніни. Внаслідок нестачі заліза людина може страждати від нападів втоми, тривожності, головного болю.

Запори. Одним із компонентів чаю теофілін – дана сполука може викликати шлунково-кишкові розлади. Серед їхніх симптомів медики називають схильність до запорів, нудоту.