Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили цікавий факт – вони встановили, що жити без другої половинки небезпечно для мозку. Холостяцьке життя часто веде до деменції, випливає з їх даних.

Лондонські фахівці проаналізували дані 15 наукових досліджень за участю понад 800 тисяч осіб. В результаті ними був зроблений висновок про те, що люди, які живуть одинаками, набагато частіше виявляються жертвами нейродегенеративних порушень порівняно з одруженими однолітками.

«Деменція, є хворобою набутого недоумства, в більшості випадків розвивається раніше і активніше у тих людей, які ведуть самотній холостяцький спосіб життя. Мова йде не про статистичну похибку, різниця становить сорок два відсотки», – сказав у зв’язку з цим один з дослідників проекту, психіатр Ендрю Сомерлада.

Читайте також:  Онколог назвав 6 тривожних приводів для звернення до лікарні

Сам по собі факт одруження не означає, що в людини не буде деменції, пояснюють фахівці. Але життя разом з чоловіком часто означає більш скрупульозне ставлення до фізичної форми і здоров’я, а також до харчування – статистично сімейні люди частіше дотримуються способу життя, що є правильним з точки зору відсутності шкідливих залежностей та дотриманням режимів роботи і відпочинку.

Крім того шлюб часто забезпечує людину моральною підтримкою і дає відчуття власної потрібності і осмисленості життя, що вкрай важливо для збереження психічної стабільності, яка є одним із факторів захисту для здорового мислення і мозку.

Читайте також:  Корисні властивості огіркового розсолу