Учені з Швеції, що представляють Каролінський інститут і Упсальський університет, встановили, який тип живлення здатний продовжувати людям життя. Ним виявився так званий «протизапальний» тип, що включає продукти, які можуть знижувати запалення в організмі. Навіть часткове дотримання принципів протизапального харчування може сприятливо позначитися на здоров’ї, констатували дослідники.

У публікації Journal of Internal Medicine вчені розповіли про те, що для продовження життя в харчування потрібно вводити такі продукти, як зелені листові овочі, ягоди, чорний виноград, броколі і цвітна капуста, квасоля та інші бобові, чай і кава, авокадо, кокосові горіхи, цільнозернові продукти, нежирний сир, оливкова олія холодного віджиму, горіхи і гіркий шоколад. Одночасно з цим з раціону слід виключити червоне м’ясо і м’ясопродукти, містять трансжири, фастфуд, підсолоджені напої, білий хліб і пасту, чіпси, крекери, готове печиво, цукерки, морозиво, надлишки алкоголю (фахівці стверджують, що дані продукти підсилюють запалення).

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

Ідея раціону, який продовжує життя виникла після того, як дослідниками були проаналізовані дані про більш ніж 68 тисяч чоловіків і жінок, які збиралися протягом 16 років.

До початку проекту його учасникам було від 45 до 83 років, і за час дослідження більше 16 тисяч чоловік померли.

«Ми з’ясували, що учасники, чий раціон харчування в максимальній мірі відповідав вимогам протизапальної дієти, ризик передчасної смерті з будь-яких причин був нижче на 18%», – повідомили вчені.

Також у людей, які вживали багато протизапальних продуктів виявився нижчим (на 20%), ризик смерті від серцево-судинних захворювань і більш низькою (на 13%) ймовірність захворіти на рак.

Читайте також:  Названо можливу ознаку раку підшлункової залози