Учені з Швеції, що представляють Каролінський інститут і Упсальський університет, встановили, який тип живлення здатний продовжувати людям життя. Ним виявився так званий «протизапальний» тип, що включає продукти, які можуть знижувати запалення в організмі. Навіть часткове дотримання принципів протизапального харчування може сприятливо позначитися на здоров’ї, констатували дослідники.

У публікації Journal of Internal Medicine вчені розповіли про те, що для продовження життя в харчування потрібно вводити такі продукти, як зелені листові овочі, ягоди, чорний виноград, броколі і цвітна капуста, квасоля та інші бобові, чай і кава, авокадо, кокосові горіхи, цільнозернові продукти, нежирний сир, оливкова олія холодного віджиму, горіхи і гіркий шоколад. Одночасно з цим з раціону слід виключити червоне м’ясо і м’ясопродукти, містять трансжири, фастфуд, підсолоджені напої, білий хліб і пасту, чіпси, крекери, готове печиво, цукерки, морозиво, надлишки алкоголю (фахівці стверджують, що дані продукти підсилюють запалення).

Ідея раціону, який продовжує життя виникла після того, як дослідниками були проаналізовані дані про більш ніж 68 тисяч чоловіків і жінок, які збиралися протягом 16 років.

До початку проекту його учасникам було від 45 до 83 років, і за час дослідження більше 16 тисяч чоловік померли.

«Ми з’ясували, що учасники, чий раціон харчування в максимальній мірі відповідав вимогам протизапальної дієти, ризик передчасної смерті з будь-яких причин був нижче на 18%», – повідомили вчені.

Також у людей, які вживали багато протизапальних продуктів виявився нижчим (на 20%), ризик смерті від серцево-судинних захворювань і більш низькою (на 13%) ймовірність захворіти на рак.