Майже будь-який напій, окрім води, має високу калорійність. Вважається, що кава – висококалорійний напій, оскільки багато людей додають до нього молоко чи вершки. Але нове дослідження The American Journal of Clinical Nutrition доводить, що кава, навпаки, може сприяти зниженню ваги.

Дослідники протягом 30 років спостерігали за 130 тис жінок та 23 тис чоловіків. Всі вони були медичними працівниками, регулярно проходили профогляди, заповнювали анкети про харчування, звички та спосіб життя. Такі обстеження проводили кожні 4 роки. Фахівці також з’ясовували, яку каву п’ють піддослідні: із цукром чи без, із кофеїном чи без, із вершками, молоком тощо.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

Набір у вазі вчені пов’язали із віковими змінами. Чоловіки кожні 4 роки додавали в середньому 0,8 кг, а жінки – 1,2-1,7 кг. Провівши аналіз змін ваги серед кавоманів, дослідники дійшли висновку, що скоротити кількість зайвих кілограмів може лише кава без цукру.

Одна чашка гіркої кави на день знижувала вагу в середньому на 120 г протягом чотирьох років. Причому ефект був незалежно від того, був у напої кофеїн чи ні. А ось кава з вершками такого впливу на фігуру не чинила.

Вчені наголошують: до 120 грамів необхідно додати і ту вагу, яку любителі кави без цукру не набирали протягом 4-х років на відміну від своїх колег із дослідження. І це відбувалося поза дієт, важких фізичних навантажень чи прийому ліків.

Читайте також:  Які генетичні захворювання здатні викликати рак

Важливо розуміти, що кава без цукру не знизить вашу вагу миттєво. Необхідно виробити таку звичку, щоб побачити результат. Це не те саме, що дієти або комплекс вправ для схуднення. Але гірка кава дозволить стабілізувати цифри на терезах.

Ефект жироспалювання зазвичай приписують кофеїну, але фахівці вважають, що в напої є додаткові компоненти, що дозволяють нормалізувати вагу.

А ось додавання навіть однієї ложки цукру до кави призводило до набору зайвих 90 кг протягом 4-х років. Замість цукру до кави можна додати корицю. Ця диво-спеція не тільки зможе замінити насолоду в напої, але і перешкоджатиме розвитку запалень і пухлин в організмі.

Читайте також:  Онколог назвав 10 ранніх симптомів раку крові