Навіть поганий запах з рота може бути першим симптомом небезпечної хвороби.

Незважаючи на те, що рак порожнини рота вважається переважно «чоловічим» типом захворювання (найчастіше його виявляють у літніх пацієнтів чоловічої статі старше 60 років), жінки також йому піддаються. Ризик ще підвищується, якщо ви регулярно курите або курили в минулому. У будь-якому випадку, важливо знати ранні ознаки раку ротової порожнини, щоб вчасно помітити хворобу і вжити заходів.

Ранки і виразки в роті

В більшості випадків невеликі ранки або виразки, які утворюються в ротовій порожнині, викликані нешкідливими причинами — наприклад, вірусом або механічними ушкодженнями. Але якщо вони з’являються занадто часто або не проходять протягом десяти днів, варто звернутися до лікаря — це може бути першою ознакою що розвивається раку ротової порожнини.

Неприємний запах з рота

Неприємний запах з рота також може попереджати про хворобу. Зрозуміло, є багато причин смердючого дихання: захворювання травного тракту, нехтування правилами гігієни порожнини рота, захворювання зубів і ясен, зубний камінь. Але злоякісні пухлини провокують утворення виразок, в яких можуть накопичуватися бактерії, які і викликають неприємний запах з рота.

Читайте також:  Експерти розповіли, що кава може продовжити життя

Червоні і білі плями на яснах і язиці

Невеликі плями червоного і білого кольору, що утворюються на яснах, язиці, а також слизової порожнини рота, можуть попереджати про пухлину, що розвивається — необов’язково злоякісної, але це в будь-якому випадку привід звернутися до лікаря.

Біль у вусі

Вушний біль, який зачіпає тільки одну сторону голови, може не мати ніякого відношення до запалення органів слуху. Це цілком може бути відображений біль, який повертається від ураженої ротової порожнини. Якщо вас часто мучать болі у вусі протягом останнього півріччя, вам варто обов’язково звернутися до лікаря.

Біль в язиці

Язик — один з найбільш чутливих органів нашого тіла і при найменшому ураженні своїх тканин реагує відчутним болем. Тому якщо ви відчуваєте, що щось не так з вашим язиком, не чекайте, поки саме пройде — зверніться до лікаря.

Читайте також:  Порушений режим сну підвищує ризик кількох видів раку

Втрата ваги

Один з найважливіших ранніх симптомів раку — немотивована втрата ваги. В даному випадку вона найчастіше викликана тим, що через дискомфорт при жуванні або ковтанні людина намагається рідше їсти – і в підсумку худне. Як би там не було, якщо без будь-яких причин ви схудли на три і більше кілограм, обов’язково звертайтеся до лікаря.

Почуття оніміння в роті

Іноді пухлина розростається до таких розмірів, що пошкоджує нерви, розташовані всередині порожнини рота, через що ми відчуваємо оніміння. Правда, лікарі кажуть, що зазвичай оніміння настає вже після того, як протягом декількох місяців пацієнти скаржилися на біль в області рота.

Хрипкий голос

Якщо ви курите, ви можете не звернути увагу на цей симптом — відомо, що у курців голос часто стає хриплим. Але якщо ви не курите, а тональність вашого голосу змінилося, обов’язково зверніться до лікаря: можливо, причина в пухлині, яка тисне на голосові зв’язки.

Читайте також:  Чим порадувати кишківник: продукти для міцного здоров'я

Утруднена мова

Пухлина, що розвивається може заважати язику, губам або іншим важливим органам мовлення, через що нам стає важче вимовляти деякі слова – в прямому сенсі. Якщо ви помітили щось подібне за собою або близькими, якомога швидше зверніться до лікаря.

Біль в області щелепи

Це може бути схоже на відчуття при защемленні щелепи і особливо відчуватися при спробах відкрити рот. Якщо біль не проходить протягом двох тижнів і більше, обов’язково зверніться до лікаря!

“Клубок” в горлі

Як правило, до того, як помітити відчуття комку в горлі, пацієнти вже стикалися з почуттям болю в щелепі, ранками або іншими симптомами раку ротової порожнини, наведеними вище. Коли утворюється пухлина, незабаром вона вражає і лімфатичні вузли, які, збільшуючись, і дають відчуття клубка, що застряг в горлі. Якщо це почуття не проходить протягом декількох тижнів, обов’язково зверніться до лікаря.