Про те, чому не можна запивати оселедець молоком, чи воюють вітаміни з різних продуктів один з одним і що не можна їсти з м’ясом.

Кажуть, що деякі продукти не можна їсти разом. Нібито молоко з солоними огірками доводить до нетравлення, фрукти на десерт шкідливі, а цільнозерновий хліб потрібно взагалі їсти окремо від усього. Списки несумісних продуктів ростуть і множаться. Ми не ризикнули випробувати небезпечні поєднання на собі (раптом і правда не можна) і звернулися з запитанням до фахівця.

За умови, що перед нами відносно здорова людина, його шлунково-кишковий тракт повинен впоратися практично з будь-якими поєднаннями продуктів.

Виняток — індивідуальна непереносимість: якщо в організмі людини недостатньо ферментів для перетравлення молока, то вона у будь-якому випадку ризикує позачерговий раз відвідати вбиральню. І неважливо, чи їв вона оселедець чи ні.

Ще один приклад: у багатьох людей кишечник не може одночасно засвоїти велику кількість фруктози (нею багаті фрукти і овочі). Її надлишок утилізують бактерії кишечника, в результаті чого виділяється газ, людина відчуває здуття живота.

Читайте також:  Кардіолог назвала кращий варіант кави з ранку для серця та судин

Інша справа, якщо ми хочемо отримати максимум користі від їжі, деякі продукти небажано комбінувати.

Як правильно їсти м’ясо

Для багатьох актуальна проблема залізодефіциту. Це стан, при якому заліза в організмі не вистачає, але анемії (низький рівень гемоглобіну) ще немає, а клінічні прояви вже є: слабкість, запаморочення, випадання волосся, синдром неспокійних ніг.

Тому, якщо ми хочемо засвоїти з продукту максимум заліза, не варто в один прийом їжі поєднувати м’ясо, багате залізом, і молочні продукти, багаті кальцієм. Зате бажано, щоб в тарілці з м’ясом були присутні продукти, багаті вітаміном С, наприклад капуста. Також перешкоджають засвоєнню заліза міцний чай і кава.

Читайте також:  Популярний вегетаріанський продукт підвищує ризик деменції
Як правильно їсти каші

Якщо ми хочемо, щоб з їжі організм отримував певні мікроелементи (цинк або залізо), не варто в цей прийом їжі захоплюватися цільнозерновими кашами, які багаті фитатами, що сповільнюють всмоктування корисних речовин.

Щоб зменшити вміст фітинової кислоти в продуктах, їх необхідно замочувати (ферментувати). Це відноситься до злаків, бобових, горіхів. Після ферментації в теплій воді протягом 10-12 годин нейтралізуються антиферменти і фітинова кислота. В результаті ми отримуємо продукт, з якого краще всмоктуються вітаміни і мінерали.

Як правильно їсти овочі та фрукти

Існують також дані про те, що вітаміни, яких багато в овочах і фруктах, можуть взаємодіяти між собою і з деякими компонентами їжі. Тому вважається, що одночасне вживання деяких вітамінів небажано, так як вони будуть заважати один одному засвоюватися.

Але дослідження, що доводять цей факт, були проведені «у пробірці». Як це насправді відбувається в організмі і як ми на це реально можемо вплинути, поки незрозуміло.

Читайте також:  Пристрасть до борошняного може сприяти появі раку

Але що ми можемо зробити, так це намагатися отримати максимум вітамінів з продуктів. Для цього потрібно:

  • Вживати овочі і фрукти свіжими. І чим швидше, тим краще, — тривале зберігання зменшує вміст корисних речовин, але не знищує їх повністю.
  • Менше обробляти фрукти і овочі. Термічна обробка зменшує зміст багатьох вітамінів. Тому не варто відправляти броколі на годину в духовку, краще відварити на пару. До речі, якщо ви вибрали такий варіант приготування, як варіння, пам’ятайте, що частина вітамінів піде в бульйон.
  • Готувати овочі безпосередньо перед їжею. Механічний вплив також впливає на вітаміни: чим довше зберігається нарізаний салат, тим менше в ньому вітамінів. Нагадаю, що тривале зберігання салатів небезпечно і з точки зору виникнення харчових отруєнь.

Джерело: Lifehacker

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News