Завжди картоплю вважали не найкориснішим у світі продуктом, який може привести до різних проблем зі здоров’ям. Проте в одному з останніх досліджень валиться все уявлення про цей продукт, адже вчені заявили про його безсумнівну користь.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Інституту Джеймса Хаттона. Очолив групу вчених професор Дерек Стюарт, який повністю перевернув наше уявлення про картоплю. Він зробив шокуючий висновок про те, що людина взагалі може жити на одній картоплі!

Згідно з отриманими даними, картопля багата на вітаміни В9, В6, С, а також мінеральними речовинами, каротиноїдами і поліфенолами. При цьому картопля є справжнім джерелом клітковини. Тому якщо в раціоні людини зробити невеликі зміни (зокрема, м’ясо змінити на картоплю), то цілком можна зменшити ймовірність утворення серцевих нападів. Крім того, у вчених є досить вагомі докази того, що картопля допомагає поліпшити когнітивні здібності у літніх людей.

Читайте також:  Порушення ритму серця після алкоголю говорить про небезпечний синдром

До речі, ви будете здивовані, але найціннішою є шкірка картоплі. Незалежно від способу приготування зберігаються мінеральні речовини. До того ж у картоплі є відмінна здатність — насичувати. Адже не даремно головний герой фільму «Марсіанин» вирощував саме картоплю — залишався ситий і на своєму прикладі довів, що з його допомогою можна прожити досить великий термін.

Втім, є деякі способи приготування, яких краще уникати. Зокрема, користі не принесе картопля, приготована у фритюрі, і смажена. Такі страви можуть призвести до ожиріння.