На частку цієї пухлини доводиться кожен восьмий випадок смерті від раку в світі. Ось п’ять ранніх симптомів, які не можна пропустити.

Рак стравоходу – найпоширеніший вид злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту. Щорічно в усьому світі реєструється 16 тисяч нових випадків, в нашій країні поширеність цієї хвороби постійно зростає: в 2017 році абсолютно число хворих склало 8220 випадків — вдвічі більше, ніж в 2010 році.

Чоловіки хворіють на рак стравоходу в 3,5 рази частіше жінок, пік захворюваності припадає на вік 50-59 років. Розповідаємо, на які ранні симптоми раку стравоходу потрібно звертати увагу і негайно звертатися до лікаря.

Хворобливе або утруднене ковтання

Стравохід-це свого роду трубка, що з’єднує ротову порожнину і шлунок. Якщо в ньому розвивається пухлина, пацієнтам стає важко ковтати їжу. Як кажуть лікарі, перші труднощі хворі відчувають, як правило, з проковтуванням твердої їжі — м’яса або хліба. Може також відчуватися біль. Якщо не звертатися до лікаря і не вжити ніяких заходів, можуть розвинутися труднощі з ковтанням м’якої їжі і навіть рідини. Не чекайте, звертайтеся до лікаря відразу ж!

Погіршення печії і кислотного рефлюксу

Час від часу у багатьох з нас буває печія, деяким доводилося стикатися з кислотним рефлюксом, коли шлункова кислота і навіть частинки їжі виходять зі шлунка назад в стравохід. Але якщо ці проблеми почастішали або погіршилися, можливо, це симптом раку стравоходу. У будь-якому випадку, варто звернутися до лікаря.

Кашель після їжі

Це в першу чергу актуально для людей, у яких діагностованагастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) або стравохід Баррета — передраковий стан, який може розвинутися в рак стравоходу. Напади кашлю, особливо після вживання «важкої» їжі, можуть бути симптомом розвивається раку, обов’язково зверніться до лікаря.

Втрата ваги

Необгрунтована втрата ваги часто супроводжує багато форм раку, в тому числі і рак стравоходу: часто люди, яким важко проковтнути якусь їжу, просто припиняють її їсти. Або намагаються їсти менше, щоб рідше стикатися з неприємними відчуттями в животі, і через це втрачають вагу. Якщо ви схудли, не роблячи до того ніяких спроб, зверніться до лікаря, це може бути дуже серйозно.

Сильна втома

Ще один “універсальний” симптом раку – почуття дуже сильної втоми. Якщо ви стали швидше втомлюватися, якщо повсякденні справи забирають занадто багато сил — не відкладайте візит до лікаря. Чим раніше буде виявлена хвороба, тим вище шанси на успішну ремісію.