Вітаміни, мінерали та рослинні компоненти рекламуються як зволожуючі речовини, які роблять шкіру гладкою, еластичною та сяючою. Серед них часто згадується Вітамін Е. Про його користь для шкіри розповіли фахівці.

Вітамін Е діє як антиоксидант, допомагаючи захистити клітини від пошкоджень у всьому організмі. Він міститься в шкірному жирі, який створює природний бар’єр для утримання вологи. Кількість шкірного сала, поряд з рівнем вітаміну Е, природним чином знижується з віком.

Користь вітаміну Е для шкіри

Дослідження користі вітаміну Е для шкіри зараз тривають. У зволожуючих засобах Вітамін Е:

  • запобігає втраті шкірою вологи;
  • захищає клітини від пошкоджень;
  • зм’якшувати шкіру.

Крім того, за деякими даними, Вітамін Е може зменшити пошкодження від сонця і запальну реакцію шкіри, наприклад припухлість і почервоніння. Однак у цій галузі дослідження також ще проводяться. При цьому Вітамін Е не захищає від УФА-випромінювання, яке може привести до сонячних опіків і раку шкіри, йдеться на сайті клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Як використовувати вітамін Е для здоров’я шкіри

Є кілька способів використовувати вітамін Е для захисту шкіри.

  • Втирати масляний розчин вітаміну Е. Це підійде для людей з сухою, схильною до лущення шкірою. Для жирної і проблемної шкіри такий спосіб не підходить.
  • Вживати продукти з вітаміном Е (насіння і олія соняшнику, горіхи, шпинат, броколі, ківі, манго).

“Вітамін Е не може змусити ваші зморшки зникнути або запобігти сонячним опікам. Але застосування продуктів з вітаміном Е може принести користь сухій шкірі. А при вживанні в правильній кількості вітамін Е може допомогти шкірі протистояти стресовим факторам навколишнього середовища зсередини”, – уклали фахівці.