З віком ризик деменції серйозно збільшується. За даними Асоціації Альцгеймера, ризик захворювання подвоюється кожні п’ять років після 65 років. Однак є певні кроки, що знижують ризик розвитку когнітивних порушень.

Відвідування сауни може бути корисним для запобігання розвитку деменції, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Preventive Medicine Reports. У когортному дослідженні, яке проводилося у Фінляндії, використовувалися дані майже 14 тис. осіб середнього віку, у яких раніше не було діагностовано недоумство.

Коли команда з фінського інституту охорони здоров’я та соціального забезпечення порівняла дані про стан здоров’я тих, хто відвідував сауну від дев’яти до 12 разів на місяць, з даними тих, хто відвідував сауну чотири або менше разів на місяць, вони виявили, що у любителів парилки був знижений ризик деменції.

«Протягом перших 20 років спостереження ризик деменції у тих, хто повідомляв про 9-12 відвідувань сауни на місяць, був на 50% нижче, ніж у тих, хто відвідував сауну до чотирьох разів на місяць», – розповідає команда.

Вчені підкреслюють, що з часом ефект знижувався, але навіть через майже 40 років фіксувалися певні відмінності. Відповідно, часте відвідування сауни, приблизно три рази на тиждень, може бути пов’язано зі зниженням ризику деменції. Вчені додають, що потрібні подальші дослідження для підтвердження переваг відвідування сауни.