Деяка кількість людей глибоко похилого віку зберігає дивовижну гостроту розуму. І ось вчені з’ясували, як вони це роблять.

Старість, на жаль, супроводжується згасанням усіх функцій організму, включаючи і м’язову силу та інтелект. Однак у деяких людей старше 80 років він буває настільки гострим, що це вражає навіть вчених. Тести показують, що гострота інтелектуальних функцій у таких пенсіонерів можна порівняти з тим, що можна спостерігати у людей на десятки років молодше. Щоправда цих людей не дуже багато, але вони є.

І ось тепер дослідження показало, що у власників відмінного інтелекту в старості є просто більші нейрони, пов’язані з пам’яттю. Їхній розмір набагато більший, ніж у ровесників, які гострим інтелектом не відрізняються. Він навіть більший, ніж у людей на 30 років молодший. Ще більш важливо, що в цих великих клітинах не виявилося тау-білків, які називають одними з ключових маркерів старечого недоумства.

Щоправда, дослідження не показало, як досягти збільшення цих нейронів. Чи можна це зробити за допомогою розгадування кросвордів або вивчення іноземних мов у середньому та літньому віці, чи дивовижна здатність зберігати гостроту інтелекту у літньому віці просто пояснюється гарною генетикою.