Дослідження продемонструвало, що за рівнем шкідливості для здоров’я рис та макарони можна порівняти із солодощами. Рафіновані злаки збільшують кількість жирів у крові, що може сприяти закупорці судин.

Іранські дослідники довели, що вживання великої кількості білого рису, який дуже популярний у цій країні та багатьох інших країнах Азії, у довгостроковій перспективі настільки ж шкідливий для серця, як і значна кількість цукерок. Дослідників цікавив ризик серцево-судинних захворювань серед людей, які активно вживали рафіновані злаки, та їх результати порівнювали з тими, хто робив вибір на користь цільного зерна.

Очищені зерна, оброблені для надання їм більш тонкої текстури та більш тривалого терміну зберігання, частіше призводили до появи в крові жирів, відомих як тригліцериди. Вони здатні закупорювати судини та збільшувати ймовірність ішемічної хвороби серця, причому ще в середньому віці.

За словами дослідників, шкода, що наноситься харчуванням з високим вмістом рафінованих злаків, цілком порівнянна з тим, який отримують люди від великої кількості солодощів. А в цих солодощах маса шкідливих для нашого самопочуття цукрів та олій.

Очищені зерна швидше розщеплюються організмом, оскільки вони позбавлені клітковини. Це призводить до стрибка показників цукру в крові після їди. Тривалий підвищений рівень цукру ушкоджує кровоносні судини та нерви, що контролюють серце. Він також сприяє появі бляшок на стінках артерій.