Що таке природна санація ротової порожнини, і які фактори роблять на неї вплив, читайте в нашій статті.

Що це таке?

На сьогоднішній день проблеми з зубами виникають вже зі шкільної лави. Карієс, стоматити, пародонтити та інші стоматологічні захворювання зустрічаються дуже часто і майже у всіх. У той же час існує дуже невелика кількість людей, які жодного разу не мали жодних проблем із зубами, незважаючи на свій вже зрілий вік. Таке «явище» стоматологи називають «природною санацією».

Сприятливі фактори

Здоров’я зубів багато в чому залежить від двох основних факторів: генетичного і природного. Варто відзначити, що клімат і екологічна обстановка починає діяти на нас ще в утробі матері. У цьому зв’язку здоров’я зубів також багато в чому залежить від організму вагітної жінки, її харчування, стресів, шкідливих звичок і багатьох інших факторів.

Про роль генетичних факторів заговорили ще в 70-х роках минулого століття. Опірність хворобам (зокрема, карієсу) багато в чому залежить від генетичної схильності, приналежності до тієї чи іншої раси і т.д.

Читайте також:  Основные аспекты выбора виниров для улучшения улыбки
Негативні фактори

На жаль, факторів, що негативно відбиваються на стані нашої ротової порожнини, дуже багато, чим і пояснюється така поширеність стоматологічних захворювань.

В першу чергу розвиток тих чи інших захворювань зубів і ротової порожнини залежить від характеру харчування та дотримання правил гігієни. Надмірне вживання солодощів сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів, що сприяють розвитку карієсу. Якщо при цьому не підтримувати належним чином чистоту ротової порожнини, то ймовірність розвитку карієсу дуже висока.

Потрібно розуміти, що процес утворення бактерій у ротовій порожнині відбувається постійно. Своїми діями ви можете або сприяти цьому, або контролювати цей процес, що дозволить вам надовго зберегти здоров’я ваших зубів. Залишки їжі, що застрягли в ротовій порожнині, через деякий час починають бродити з утворенням кислот, агресивно впливають на емаль зубів.

Ще одним негативним фактором є передчасне прорізування зубів, коли зуби виявляються незрілими, що робить їх уразливими перед карієсом.

Читайте також:  Вартість зубного імпланта: від чого вона залежить та який діапазон цін

Технічний прогрес – це ще один фактор, який чинить серйозний вплив на стан ротової порожнини людини. З плином часу людство винаходило (і продовжує винаходити) все нові пристосування, що дозволяють проживати життя більш комфортних умовах. На жаль, за комфорт доводиться платити, навіть ціною власного здоров’я. Все частіше в раціон харчування сучасної людини входить оброблена і рафінована їжа, яка не потребує практично ніяких зусиль для її потрапляння в шлунок. Через зменшення навантаження на жувальні зуби, вони постійно змінюють свою форму і структуру. Наприклад, зуби наших предків були більш масивними і міцними.

Як підтримувати чистоту ротової порожнини

Як ви вже зрозуміли, здоров’я ваших зубів залежать від факторів, на які ви не можете вплинути (генетична схильність, екологія, клімат) та факторів, які повністю залежать від вашого способу життя. Ось на цьому варто окремо загострити увагу.

Читайте також:  Роторасширители стоматологические: назначение, виды и особенности

В першу чергу необхідний ретельний гігієнічний догляд за ротовою порожниною, який має здійснюватися систематично! Щонайменше, 2 рази на день потрібно чистити зуби, а також зчищати з язика і щік наліт. Після кожного вживання їжі ротову порожнину необхідно полоскати теплою водою для вимивання залишків їжі.

Особливу увагу варто приділити харчуванню. Людині в день необхідно до 100 грамів білків і жирів, до 500 грамів вуглеводів і до 0,1 грама вітамінів. Вживання солодощів краще звести до мінімуму.

Варто враховувати той факт, що стан ротової порожнини також залежить від стану всього організму: системи травлення, імунної, ендокринної та нервової систем. Своєчасне лікування супутніх захворювань вбереже вас від безлічі проблем із зубами і яснами. І, звичайно ж, не забувайте регулярно проходити огляд у стоматолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ ДЕФОРМАЦІЇ ЗУБНИХ РЯДІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

КРОВОТОЧАТЬ ЯСНА? ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ТРІЩИНИ НА ЗУБНІЙ ЕМАЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ