Зараз більш ніж коли-небудь вчені зосереджені на тому, щоб знайти прості способи зробити життя людини не просто довшим, але і здоровішим. Нове відкриття може порадувати любителів гострої їжі, оскільки одна зі спецій показала себе кращим «захисником» організму від різних захворювань.

Йдеться про перець чилі. Як з’ясували дослідники, він допомагає скинути вагу, захищає від серцевих нападів і навіть деяких видів раку. Наприклад, було виявлено, що у тих людей, які вживали цю спецію не менше чотирьох разів на тиждень, ризик смерті від інфаркту знижувався на 40%, пише Express.

Цей ефект вчені пов’язують зі здатністю перцю розщеплювати шкідливі жири в організмі, а також пригнічувати дію деяких бактерій і грибків. Спеція містить поживні речовини, включаючи вітаміни B, C і А. Крім того, в її складі є активна речовина під назвою капсаїцин, у якого були виявлені протиракові властивості.

Читайте також:  Дієтолог розкрила 2 простих трюки, які допоможуть схуднути

“Поки серед вчених немає єдиної думки про те, що гостра їжа може посилити метаболізм, але немає ніяких сумнівів в тому, що її вживання сприяє зниженню ваги”, – розповіла дієтологиня Жаклін Лондон, нагадавши, що надмірна вага або ожиріння можуть збільшити ризик високого кров’яного тиску, серцевих захворювань, інсульту, діабету 2 типу і знизити тривалість життя.

Крім цього, експерти встановили, що вживання 5 г перцю чилі перед їжею з високим вмістом вуглеводів допомагає стабілізувати рівень цукру в крові і запобігає різкі скачки глюкози після їжі. Також було доведено, що капсаїцин знижує рівень холестерину, значно скорочуючи ризик інфаркту або інсульту.

Читайте також:  Тривожні ознаки, які часто приймають за нешкідливі стани