Крім того, що вітамін С необхідний для імунної системи, він сприяє захисту клітин організму від окисного пошкодження, виробляє колаген, допомагає правильному функціонуванню нервової системи та обміну речовин. Про його користь розповіли спеціалісти Європейського управління з безпеки харчових продуктів (EFSA).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), чоловікам слід щодня споживати 90 мг вітаміну, а жінкам – 75 мг. Залежно від сезону середня склянка свіжого апельсинового соку, а це 100 г., містить від 15 до 35 мг цієї речовини. Також вітаміном C багаті інші цитрусові, чорна смородина, солодкий перець, зелені овочі та деякі фрукти – полуниця, гуава, манго та ківі.

Читайте також:  Солодке вечорами порушує механізми нормального сну

Молода та гладка шкіра

Згідно з дослідженнями вчених, вітамін С дуже впливає на шкіру. Він необхідний для біосинтезу колагену, а також має антиоксидантні властивості. Це стверджує Хосе Гонсалес Корбелла у дослідженні “Краса шкіри”. Вітамін С діє як антиоксидант, тому що він легко втрачає електрони, що допомагає стабілізувати вільні радикали, що ушкоджують тканини.

Колаген є білком, який відповідає за ступінь пружності та еластичності волокон тіла, а вітамін С допомагає його засвоєнню, тому його достатнє споживання зробить шкіру більш гладкою та сяючою. Вітамін С також сприяє засвоєнню заліза, яке дефіцит може викликати анемію, а також тьмяний вид шкіри.

Читайте також:  Прогулянки на свіжому повітрі допомагають запобігти хворобам серця