Нові результати виявили характеристики, найбільш пов’язані з людьми, які померли від COVID-19, незважаючи на подвійну вакцинацію.

Причини смерті

З 3,2 мільйона людей, які отримали дві дози вакцини в Шотландії до 18 серпня 2021 року, 236 померли від COVID-19. З них більшість становили близько 80 років, 62 відсотки-чоловіки.

Крім COVID-19, 97 відсотків групи мали принаймні одну причину, зазначену в свідоцтві про смерть. Найчастішими причинами були хронічне захворювання серця або нирок, діабет, хронічна обструктивна хвороба легень та / або швидке або нерегулярне серцебиття.

Аналіз даних

У дослідженні аналізувалися ті, хто був повністю вакцинований вакцинами Pfizer або AstraZeneca. Протягом періоду дослідження не було зареєстровано смертей у меншій групі людей, вакцинованих вакциною Moderna.

Читайте також:  Які види м'яса викликають подагру

Результати опубліковані у вигляді дослідницького листа в The Lancet.

“Наші результати показують, що дорослі у віці від 18 до 64 років, які пройшли подвійну вакцинацію, мають майже в чотири рази більший захист від смерті від COVID – 19 порівняно з тими, хто не вакцинований. у дорослих у віці від 65 до 79 років захист від смерті в 15,5 разів вище, ніж у їх невакцинованих однолітків, а у дорослих старше 80 років цей показник збільшився в 30 разів », – говорить доктор Джозі Мюррей.

Далі доктор Мюррей сказав, що надзвичайно важливо, щоб люди, які отримали запрошення на вакцину від COVID-19, будь то перша, друга або бустерна доза, скористалися можливістю, щоб зміцнити ваш захист.

Читайте також:  Названо шість продуктів для покращення сну

“Наша робота незмінно показує, що вакцини в цілому дуже ефективні для запобігання госпіталізації та смерті від COVID-19. Цей аналіз по всій країні-один з перших у своєму роді в світі-однак показує, що, на жаль, деякі люди дійсно вмирають від вірус, незважаючи на те, що він був вакцинований двома дозами”, – говорить професор Азіз Шейх.