Вплив кави на метаболізм розкрила лікар-терапевт і кардіолог Тетяна Романенко. Вона зазначила, що кофеїн пригнічує фермент фосфодіестеразу, що призводить до накопичення в клітинах циклічного аденозинмонофосфату. Це провокує розпад глікогену, який вчені відносять до легко використовуваних джерел енергії.

Як розповіла лікар виданню “Аргументи і факти“, організм по-різному використовує запаси глікогену, і багато що залежить від клітинних особливостей. Глікоген печінки перш за все розщеплюється при падінні рівня глюкози в крові в перервах між прийомами їжі. Але через 12-18 годин голодування запаси глікогену знижуються.

У м’язах кількість глікогену зменшується при фізичних навантаженнях: під час тривалих або напружених тренувань. За словами доктора, рівень глюкози крові “цілеспрямовано” підтримує тільки печінку, в якій є глюкозо-6-фосфатаза, гідролізуючий фосфатний ефір глюкози.

Читайте також:  Названо найбільш корисну ранкову каву

Кофеїн гальмує фермент фосфодіестеразу і стимулює обмін речовин в організмі і тканинах, в тому числі і отримання енергії з жирів.

За словами Романенко, в зернах кави міститься 1-2% кофеїну, а в чаї – більше 2%. Лікарка попередила, що крім прискорення метаболізму кава може призвести до безсоння, тахікардії, аритмії, нудоти та інших проблем. Потрібно обережно ставитися до цього напою. Також варто обмежити споживання кави людям з проблемами шлунково-кишкового тракту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News