Незважаючи на те що багато людей вважають суп корисним для здоров’я, мало хто знає, як правильно його приготувати. Насправді, завдяки всього декільком інгредієнтам, навіть домашній суп виявиться шкідливим. Експертка зі здорового харчування розповіла, які продукти краще не додавати в першу страву.

Густі вершки

Дієтолог Ізабель Сміт порадила уникати супів на основі вершків. Замість цього краще вибрати рецепти, де в якості основи використовується пюре, овочевий або курячий бульйон.

Бульйонні кубики

У типовому бульйонному кубику міститься відомий глутамат натрію, який стимулює апетит. Крім того, в ньому багато штучних барвників, в тому числі жовтого 5 і 6 (Yellow 5 і Yellow 6), які можуть надавати несприятливий вплив на активність і увагу у дітей, пояснила Сміт.

Ковбаса і сир

Більшість видів ковбаси і сосисок шкідливі для здоров’я. Основна причина полягає у великій кількості жиру в цих продуктах і все того ж глутамату натрію.

Що стосується сиру, то, на перший погляд, невелика його кількість може здатися нешкідливим. Однак насправді, слід пам’ятати, що в сирі вже є жир і сіль, через що їх загальний вміст в основному блюді збільшується.

Борошно, локшина і білий рис

Біле борошно робить суп більш густим, але з точки зору харчування вона не приносить нічого, крім калорій.

З цієї ж причини не слід додавати в блюдо локшину, оскільки зазвичай її роблять з очищеної пшениці. Краще замінити її на цільнозернові макарони, локшину з нуту або цукіні.

Більш здоровим варіантом може здатися курячий рисовий суп, але вуглеводи скрізь однакові. Особливо від білого рису краще відмовитися людям, які хочуть скинути вагу. Доброю заміною стане ячмінь, кіноа і коричневий рис.

Консервовані овочі та томатний соус

Консервовані овочі зазвичай містять надлишок солі і підсилювачі смаку, які навіть в малих дозах можуть викликати болі в шлунку. Наприклад, всього в 0,5 склянки консервованої зеленої квасолі 380-390 мг натрію. Дієтолог радить використовувати для супів свіжі і заморожені овочі.

Що стосується томатного соусу, то зазвичай в ньому занадто багато цукру. Вирішити проблему може соус домашнього приготування або звичайні помідори.