Наш мозок, як і все тіло, змінюється з віком. Однак це зовсім не означає, що з віком знижується ваша розумова активність. Медичні дослідження показують, що якщо вести здоровий спосіб життя, то мозок буде думати ясно до глибокої старості.

1. Кидайте собі виклики

Завжди вчіться! Мозок – це орган, який створений для того щоб вчитися. Нейронні мережі влаштовані так, що вони вбирають і постійно обробляють інформацію. І якщо ви не будете його годувати новими завданнями, то йому доводиться несолодко.

Вивчайте нову мову, здійсніть в реальність мрію навчитися грати на фортепіано або грати в шахи. І ще – читайте! Але не пости в соціальних мережах і заголовки новин, а реальні книги і цікаві пізнавальні статті.

Правда, коли ви кидаєте собі виклик, ви повинні бути абсолютно впевненими в тому, що ви подужаєте всі поставлені цілі.

2. Харчуйтеся правильно

Для мозкової активності потрібна правильна їжа. Важливо тримати вагу під контролем, а також запобігати розвитку серцево-судинних захворювань, які часто виникають при підвищеному рівні холестерину в крові.

Багаторазовими дослідженнями було помічено, що мозок дуже любить кольорові овочі і фрукти, оскільки в них міститься велика кількість антиоксидантів і поліфенолів, які відповідальні за уповільнення процесів старіння.

Крім овочів і фруктів, також необхідно включати в раціон харчування жирну морську рибу, в якій міститься велика кількість омега-3 поліненасичених жирних кислот. Найкорисніше для мозку лосось, оселедець і тунець.

3. Будьте соціально активні

Відзначено, що активне спілкування з людьми дозволяє сповільнити розвиток дегенеративних захворювань мозку і старіння. Просте спілкування з родичами і друзями – чудове заняття для мозку, за яке він буде вам вдячний.

Гарною підмогою в даному випадку можуть стати соціальні мережі, однак за тієї умови, що ви будете заводити нові знайомства в реальному житті. Тим не менш, реального спілкування з людиною не замінити ніякими соцмережами. Тому сміливо призначайте зустрічі, шукайте однодумців і просто цікавих людей, з якими можна поговорити на цікаві для вас теми.

Вам буде цікаво: Вітаміни та розумові навантаження

мозок

4. Будьте фізично активні

Фізична активність потрібна не тільки для м’язів, але і для мозку. При цьому вас ніхто не змушує виснажувати себе тренуваннями в спортивному залі або бігти марафон. Помірних навантажень у вигляді швидкої ходьби або плавання буде цілком достатньо. Однак єдина умова – регулярність занять. Важливо постійно займатися спортом, підтримуючи своє тіло і розум в тонусі.

Спорт допомагає відволіктися від щоденної суєти. А якщо говорити про фізіологічний ефект спорту на мозок, то він в першу чергу пояснюється поліпшенням кровотоку, завдяки чому в мозкові тканини надходить більше поживних речовин і кисню. Таким чином, вдається істотно знизити ймовірність розвитку інсульту.

5. Менше стресу

Якщо ви часто нервуєте, то саме час зайнятися практиками, які дозволять вам заспокоїти нерви. Гарною підмогою в даному випадку буде хобі, наприклад, малювання, віршотворчість, ліплення та інше. Така копітка творча робота розслабляє розум, даючи мозку перепочинок.

При хронічному стресі порушується режим сну, підвищується рівень гормону стресу – кортизолу, що виснажує організм і може стати причиною розвитку депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВМИКАЙ МОЗОК: 10 ПРОДУКТІВ ДЛЯ БЕЗДОГАННОЇ РОЗУМОВОЇ АКТИВНОСТІ

ЯК СОВІ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ЖАЙВОРОНКА

7 СПОСОБІВ ЗМУСИТИ МОЗОК ПРАЦЮВАТИ НА ПОВНУ СИЛУ