Вчені розробили новий біоматеріал, який допомагає кісткам швидше гоїтися, збільшуючи здатність до регенерації стовбурових клітин дорослих.

Дослідження, проведене вченими з Університету медицини та охорони здоров’я RCSI і CHI на Темпл-стріт, опубліковане в поточному випуску Biomaterials.

Раніше дослідники виявили молекулу під назвою JNK3, яка є ключовим фактором того, що дитячі стовбурові клітини більш чутливі до навколишнього середовища і регенеруються краще, ніж дорослі. Це пояснює, принаймні частково, чому дитячі кістки заживають швидше. Грунтуючись на цих знаннях, вони створили біоматеріал, який імітує структуру кісткової тканини і включає наночастинки, що активують JNK3.

При випробуванні на доклінічній моделі біоматеріал швидко загоював великі дефекти кісток і зменшував запалення через місяць використання. Біоматеріал також виявився більш безпечним і ефективним, як в інших таксол біоматеріалів для кісткового ремонту, використання яких було спірне, пов’язаних з небезпечними побічними ефектами, включаючи рак, інфекції або утворення за межі ділянки кістки.

Читайте також:  Лікарі закликали відмовитися від вживання м'ясних напівфабрикатів

«Це дослідження показало, що розуміння механобіології стовбурових клітин може допомогти визначити альтернативні терапевтичні молекули для відновлення великих дефектів у кістках та, можливо, інших тканинах тіла. У більш широкому сенсі цей проект є чудовим прикладом того, як розширення нашого розуміння механобіології може визначити нові лікування, яке приносить безпосередню користь пацієнтам – ключова мета того, що ми робимо тут, в RCSI».