ГоловнаНовини Здоров'яВ Україні зростає кількість алергіків

В Україні зростає кількість алергіків

Дівчинка пчихає30% українців схильні до алергії. Вже до 2015 року аллергиком буде кожен другий мешканець нашої країни. Такі дані озвучив головний лікар «Медичного Центру Здоров’я» Олександр Золотарьов (м. Харків).

Забруднення повітря тютюновим димом, чадним газом і побутовою хімією, побутові та харчові алергени, а також стрес провокують алергію. У групі ризику – мешканці великих міст. Схильність до алергічних захворювань приблизно однакова у всіх вікових категоріях. Найбільш часто до лікарів звертаються пацієнти віком 10-40 років.

Найпоширенішим видом алергії є поліноз. Він проявляється нежиттю, кон’юнктивітом, можливі підвищення температури, висип, свербіж, напади задухи. Сезонна алергія може маскуватися під застуду чи астматичний бронхіт.

«Профілактика полінозу вимагає виконання комплексу заходів з обмеження контактів з алергеном. Для цього рекомендується закривати вікна та кватирки в приміщеннях, вішати на них мокру марлю або тканину для осідання пилку рослин. Необхідно проводити нічний провітрювання, а вдень – вологе прибирання. По можливості утриматися від прогулянок по місту в суху і вітряну погоду », – рекомендує А. Золотарьов.