Зарубіжні фахівці розвінчали 3 найпопулярніших міфи, пов’язаних з раком легенів. Серед помилок – онкологічне захворювання може розвинутися тільки у курців.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ураження легенів стали причиною найбільшого числа смертей від раку в 2018 році, 18,4% від загального числа. За словами медиків, ці випадки могли бути запобіжні, якби своєчасно було розпочато лікування.

Першим міфом є те, що злоякісного утворення пов’язане тільки з курцями. Згідно з даними, п’ята частина діагностованих не захоплювалися згубною пристрастю. Проте, важливо відзначити, що захоплення сигаретами в 30 разів підвищує ймовірність розвитку хвороби. Було доведено, що дим від сигарет інших людей, також званий пасивним курінням, викликає захворювання. Вплив радону, радіації та інших промислових речовин, особливо протягом тривалого періоду часу, також роблять свій згубний вплив на органи дихання.

Читайте також:  До чого призводить сидячий спосіб життя

Міф другий – люди без симптомів не повинні турбуватися про рак легень. За словами медиків, ознаки можуть бути абсолютно різними, їх легко сплутати з іншими захворюваннями, такими як пневмонія, алергія або застуда. Це нерідко призводить до помилкового діагнозу і затримки діагностики. Повинні насторожити: біль у грудях, несподівана втрата ваги, кашель з кров’ю, відчуття втоми, задишка.

Помилкою є те, що у людей з даним злоякісним новоутворенням немає надії. Крім хіміотерапії, нові досягнення в лікуванні, такі як таргетна терапія та імунотерапія, окремо або в поєднанні з іншими методами лікування, показали поліпшення виживаності.

Читайте також:  7 маловідомих симптомів діабету