Рис, що зберігався в холодильнику деякий час, стає корисними у багатьох відношеннях продуктом – наприклад, він може посилювати захист організму від раку.

Китайські фахівці рекомендують вживати в їжу охолоджений зварений рис.

“Корисні властивості вареного рису при низькій температурі значно посилюються: в ньому з’являється велика кількість стійкого крохмалю, що допомагає людині при багатьох проблем зі здоров’ям”, – цитує експертів портал Sina.

Вони пояснили, що засвоєння стійкого крохмалю організмом відбувається повільно – це, в свою чергу, перешкоджає різкому підвищенню рівня цукру в крові, покращує природні механізми його регулювання. “Побічним ефектом” цього стає тривале відчуття ситості, що допомагає не переїдати, скидати зайву вагу.

Читайте також:  Сон визнаний вченими «безкоштовним засобом» від жиру на животі

“Стійке відчуття ситості важливо для діабетиків, пацієнтів з гіпертонією і людей з ожирінням”.

Однією з важливих корисних властивостей рису з холодильника є його позитивний вплив на імунітет. Бактерії кишечника, що харчуються стійким крохмалем, синтезують масляну кислоту, завдяки якій поліпшується баланс кишкової флори, що позначається і на стані імунної системи – вона активізується в боротьбі з патогенами і злоякісними клітинами.

Як зберігати рис в холодильнику. Фахівці радять не чекати повного охолодження рису після варіння, щоб уникнути появи в ньому бактерій. В ідеалі продукт потрібно охолоджувати 24 години – концентрація стійкого крохмалю в ньому після цього стає максимально високою.

Читайте також:  Названо позитивні ефекти відмови від алкоголю на організм