Ризик патологій приблизно вдвічі вищий, ніж у некурців.

Вчені давно довели, що тютюнопаління може стати причиною еректильної дисфункції і серцево-судинних захворювань. А чи має такий же ефект використання електронних сигарет та інших систем доставки нікотину (ЕСДН)? Цим питанням задалися медики ряду університетів США. Вони провели велике дослідження на цю тему і опублікували результати в журналі American Journal of Preventive Medicine.

У дослідженні взяли участь 13 711 чоловіків у віці від 20 до 65 років. Всі вони пройшли опитування, в якому розповіли про свої проблеми з потенцією, шкідливі звички, хронічні захворювання та інші проблеми. Можлива зв’язок використання ЕСДН з еректильною дисфункцією перевірялася в моделях багатовимірної логістичної регресії в повній і обмеженій вибірках з поправкою на кілька факторів ризику.

Читайте також:  Вчені назвали оптимальну кількість сну, яка необхідна для покращення самопочуття

Вчені прийшли до висновку, що ті, хто курить вейпи і електронні сигарети, відчувають проблеми з потенцією в середньому вдвічі частіше тих, хто ніколи не використовував ЕСДН. Причому це не залежить від віку, серцево-судинних захворювань і зайвої ваги. Єдиним встановленим фактором, здатним поліпшити ситуацію, стала фізична активність.

Однозначні висновки в цьому дослідженні не робляться, оскільки для більш повної картини необхідно враховувати можливий вплив ряду інших змінних, в тому числі історії куріння. Однак поточні результати вже викликають побоювання і дозволяють говорити про зв’язок куріння вейпів і проблем з сексуальним здоров’ям чоловіків.