Вчені з’ясували, які люди ризикують більше за інших захворіти деменцією.

Фахівці з Великобританії три роки спостерігали понад 500 літніх людей, щоб з’ясувати, які риси характеру ведуть до виникнення деменції, а які захищають від неї.

Розглядалася зв’язок виникнення деменції таких особистісних якостей, як відкритість натури, сумлінність, уживчивость, екстраверсія і невротизм.

– Спостережні дослідження корисні для виявлення тенденцій в галузі медицини. Проте, рано говорити про виявлення причинно-наслідкового зв’язку, – підсумувала результати роботи співавтор дослідження Сара Імарісіо з британського Центру досліджень хвороби Альцгеймера.

Однак, статистика показала, що відкритість характеру людини знижує ризик порушень моторних функцій організму на 6%. У той же час, невротики показали більш високий результат, ніж інші досліджувані по когнітивних порушень, не пов’язаних з пам’яттю. У них частіше проявляються порушення мови, виникають проблеми з концентрацією уваги і когнітивні гальмування.

Дослідники вважають, що ці порушення недостатньо важкі, але все ж можуть передувати розвитку повноцінної деменції частіше, ніж у інших людей. У зв’язку з цим, лікарям-геронтологам рекомендується приділяти більш пильну увагу пацієнтам з ознаками невротизму.