На думку лікаря-дієтолога і ендокринолога Альбіни Комісарової, найбільш корисні варіанти сніданку включають білки, жири і довгі вуглеводи – від цукру вранці краще відмовитися.

Здоровий повноцінний сніданок є важливою частиною добового раціону, має великий вплив на підтримку фізичної форми. Розповідаючи про корисні варіанти сніданку, Комісарова помітила: в них не слід включати солодощі.

“Солодке краще перенести на полуденок, фрукти і мед вранці повинні вживатися строго в невеликих кількостях. Продукти, що містять цукор, тобто швидкі вуглеводи, дають різкий сплеск інсуліну і такий же швидкий спад. Це означає, що людина незабаром знову захоче поїсти і, ймовірно, буде переїдати протягом дня», – пояснила лікар-ендокринолог.

Людям, які досить швидко після свого сніданку знову відчувають голод, медик рекомендує переглянути склад першого прийому їжі і включити в нього більше білкової їжі – яйця, курятину, індичку, сир.

Для тих, хто бігає вранці, лікар назвала такий варіант: за 30 хвилин до пробіжки з’їсти нежирний йогурт або банан, після – повний сніданок.

Також Комісарова назвала наступні корисні варіанти сніданку:

  • Вівсяна каша з горіхами, чайною ложкою меду плюс варене яйце;
  • 150 грамів сиру, натуральний йогурт, порція мюслі, фрукт;
  • Бутерброд зі шматка хліба, відвареної індички, свіжих овочів, яєчня з двох яєць.

Якщо людина звикла обходитися без щільного сніданку, існує так роками і їй цілком комфортно, змушувати організм через силу отримувати більше їжі не слід, сказала Комісарова, – можна обійтися склянкою теплої води і порцією натурального йогурту.