Лікар андролог-уролог Сергєєв Корнєєв пояснив, як шкідливі звички, зокрема куріння, впливають на фертильність чоловіка.

Куріння вбиває не тільки нюх та легені, а й чоловічу фертильність, тобто здатність до розмноження та продовження роду. Погодьтеся, не найприємніша новина.

«На роботу органів дихання куріння безпосередньо впливає, погіршуючи функціонування легень і транспортування кисню в кров. А кисень просто життєво важливий для вироблення якісних сперматозоїдів», – каже лікар.

Насправді куріння, запускаючи в організмі певний ланцюжок, впливає на роботу всіх органів і систем. Уявімо, що в нашому тілі є перемикач з режиму небезпеки на безпеку і навпаки. Перемикає їхній адреналін. А нікотин якраз і стимулює викид адреналіну.

Читайте також:  Вчені радять бувати на природі для зміцнення здоров'я

В результаті мозок, серце, легені працюють на знос, тому що їхнє завдання в такому режимі — вижити. Природно, що репродуктивну функцію організм відключає до більш сприятливих часів. Якщо людина курить систематично, організм живе у такому надзвичайному режимі постійно.

Шкідливі речовини, що містяться в сигаретах, знижують рухливість сперматозоїдів, їх життєздатність і цілісність. Не тіште себе надією, що кальян, сигара чи електронна сигарета спрацюють якось інакше. Принцип дії такий самий.

Якщо ви мрієте про здорову дитину, експерт рекомендує хоча б на етапі планування вагітності зменшити дозу нікотину, а краще відмовитись від куріння зовсім.

Читайте також:  Відмова від солодкого здатна продовжити життя на 10 років