ГоловнаНовини Здоров'яНазваний продукт, який здатний запобігати хворобам серця

Названий продукт, який здатний запобігати хворобам серця

На відміну від солодких сортів шоколаду, які люблять багато хто з нас, темний шоколад містить більше какао, яке є одним з найбагатших джерел корисних для здоров’я сполук, званих поліфенолами. Темний шоколад також містить менше цукру, тому він містить менше калорій, що набагато краще для здоров’я.

Шоколад

Але це не єдині переваги темного шоколаду. У дослідженні, опублікованому в European Journal of Preventive Cardiology, говориться, що вживання шоколаду хоча б раз на тиждень допомагає знизити ризик хвороб серця.

Молочний шоколад зазвичай містить близько 10 відсотків тертого какао, тобто пасту, що містить як знежирені тверді речовини какао, так і масло какао. Темний шоколад( підсолоджений), з іншого боку, містить від 35 до 84 відсотків тертого какао, тоді як шоколад з більш високим вмістом какао класифікується як несолодкий. Навпаки, білий шоколад не містить твердих речовин какао; його основний компонент-масло какао.

Читайте також:  3 продукти, які потрібно їсти на ніч, щоб схуднути

Темний шоколад корисний для серця

Темний шоколад і чисте какао багаті певним типом флавоноїдів, званих флавонолами. Крім антиоксидантних властивостей, які захищають від пошкодження вільними радикалами і запобігають запалення, флавоноли також знижують кров’яний тиск, покращують приплив крові до мозку і серця і зменшують ризик утворення тромбів, які можуть викликати серцевий напад або інсульт.

За словами доктора Чаякріта Кріттанавонга, колеги-лікаря з Медичного коледжу Бейлора в Техасі, шоколад – це функціональна їжа, яка може допомогти зберегти здоров’я кровоносних судин серця.

«У минулому клінічні дослідження показали, що шоколад благотворно впливає як на кров’яний тиск, так і на слизову оболонку кровоносних судин», – говорить Кріттанавонг.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News