Ось уже кілька десятиліть , як прогресивна частина людства живе в неприродних для людини умовах. Наш спосіб життя , раціон харчування , а також екологічна обстановка помітно погіршуються , від чого знижується якість нашого життя.

Одна з найбільш частих скарг , з якою люди звертаються до лікаря – це хронічна втома . Причому така втома аж ніяк не пов’язана з фізичною роботою . Людина начебто не дуже важко трудитися , і навіть відводить відпочинку достатню кількість часу , але , тим не менш , відчуває себе ” розбитою ” і втомленою . З чим це може бути пов’язано?

Ймовірно , синдром хронічної втоми пов’язаний з браком деяких вітамінів. Давайте розберемося , які вітаміни допомагають нам боротися з втомою.

Вітаміни групи В

Вітаміни групи В – широка група біологічно активних речовин, що відповідають за перебіг ряду найважливіших фізіологічних процесів в організмі. Вітаміни групи В беруть участь практично у всіх обмінних процесах , за допомогою яких організм отримує необхідну кількість енергії. При отриманні травм , хвороби , а також фізичних і психічних стресах потреба в енергії природно зростає , а значить – потрібно збільшити надходження вітамінів групи В в організм. Так , відзначено , що збільшення споживання фолієвої кислоти ( або вітамін В9) допомагає боротися з депресивними розладами , порушеннями сну , а також при синдромі неспокійних ніг і рук , коли на тлі перевтоми також відчувається печіння і поколювання в кінцівках.

У великій кількості фолієва кислота міститься в зелених листах рослин , моркви , яєчному жовтку , сирі, абрикосах , цільного пшеничного борошна , авокадо і дині. Майте на увазі , що при термічній обробці фолієва кислота руйнується , тому по можливості вживайте вищеперелічені продукти сирими.

Крім фолієвої кислоти , також окремо потрібно сказати про ціанкобаламіні , або вітаміні В12. На сьогоднішній день вже доведено , що втома і слабкість можуть бути наслідком нестачі саме вітаміну В12 , оскільки при дефіциті ціанкобаламіну відбувається істотне уповільнення внутрішніх процесів . Ціанкобаламін вкрай важливий для нормального функціонування червоних кров’яних клітин ( еритроцитів) , основна функція яких – це транспортування кисню по всьому нашому організму. За відсутності кисню організм витрачає додаткову кількість енергії , від чого ми і відчуваємо себе втомлено .

Вітамін В12 міститься в м’ясі , рибі , яйцях і кисломолочних продуктах. Також вітамін В12 виробляється кишковою мікрофлорою , тому при наявності дисбактеріозів , намагайтеся якомога швидше впоратися з проблемою.

Вітамін С

На сьогоднішній день немає ніяких достовірних даних, що вказують на те , що дефіцит вітаміну С прямо ( чи опосередковано) сприяє розвитку втоми або слабкості. Проте , згідно з медичними спостереженнями , чимало пацієнтів , які вживають достатньо малу кількість вітаміну С , якраз скаржаться на неприємну симптоматику стомлення.

Зазвичай , нестача вітаміну С відзначається в разі , коли людина вживає недостатню кількість овочів і фруктів – основних джерел цього вітаміну. Велика кількість аскорбінової кислоти міститься в шипшині , чорній смородині , білокачанної капусті , перці і картоплі . Введіть ці продукти в ваш раціон харчування , і ви помітите позитивні зрушення.

Вітамін D

Вітамін D наш організм синтезує самостійно , проте для цього йому потрібне ультрафіолетове світло , яке міститься в сонячних променях.

Дефіцит вітаміну D негативно позначається на серцево-судинній системі і опорно-руховому апараті . Порушення діяльності серця і судин в свою чергу істотно знижують нашу працездатність , роблячи нас млявими і втомленими.

Для того щоб забезпечити свій організм достатньою кількістю вітаміну D , необхідні регулярні прогулянки в сонячну погоду. Джерелами вітаміну D також є риба і морепродукти.