Думаєте, віщих снів не буває? Наука вважає інакше!

Вірити чи не вірити снам, звичайно, кожен з нас вирішує сам: принаймні, наукових доказів існування дійсно віщих снів поки не доведено. Але ось те, що наші сни можуть передбачити розвиток різного роду захворювань — науковий факт. І ось список того, про що нас можуть попередити наші сни — головне правильно їх розтлумачити.

Хвороби серця

Часті і особливо повторювані нічні кошмари — один з можливих ознак розвиваються хвороб серця. Справа в тому, що нерегулярне серцебиття і особливо болі в грудях, що загострюються в нічний час, можуть привести до того, що ми будемо бачити страшні сни.

Апное

Сниться, що ви тонете, задихаєтеся або вас душать? Це може бути ознакою що розвивається апное — стану, при якому під час сну на деякий час людина перестає дихати. Як показали результати одного дослідження, у 91% добровольців, які страждають апное, нічні кошмари пройшли після лікування безперервним позитивним тиском в дихальних шляхах.

Трудоголізм

У людей, схильних до залежності, сон набагато більш тривожний, а сновидіння як правило, залишають відчуття неспокою — і трудоголізм не виняток. Якщо ви постійно прокидаєтеся з почуттям тривоги, подумайте, чи не занадто багато ви працюєте?

Ризик повернення до куріння

Кинули курити, але уві сні бачите себе з сигаретою? У нас для вас погані новини: за результатами одного дослідження, ваш ризик повернутися до шкідливої звички значно вище, ніж у тих, хто більше не курить навіть уві сні.

Ризик хвороби Паркінсона

Один із самих ранніх ознак хвороби Паркінсона — тривожні сновидіння, що супроводжуються розмовами або криками уві сні, а також сильними рухами кінцівками. Це може говорити про розлад фази швидкого сну, однією з найбільш ранніх стадій хвороби.

Легкі пологи

Ви не повірите, але жінки, яким сняться пологи, в реальності народжують швидше (у середньому, на цілу годину) і легше, ніж жінки, які не бачать таких снів. Автори дослідження, результати якого підтвердили цей факт, вважають, що це пов’язано з тим, що такого роду сни допомагають емоційно підготуватися і краще розслабитися в процесі пологів.

Депресія

У людей, які страждають депресією, сни наступають раніше: вже через 45 хвилин після засинання, а не через 1,5 години, як у тих, хто не знайомий з цим захворюванням. Ще одна ознака депресії і тривожного розладу — повторювані нічні кошмари, через які ви прокидаєтеся.

Мігрень

Якщо ви страждаєте мігренню, то її наближення також можна “передбачити” за сновидіннями: кошмари, пов’язані з темами гніву або агресії, як правило, сняться напередодні нападу. Лікарі вважають, що це обумовлено тим, що хвороба розвивається у сні і починається головний біль може викликати нічний кошмар.

Низький рівень цукру в крові

Якщо ви живете з діабетом, дуже серйозно ставтеся до можливих нічних кошмарів: часто вони — сигнал гіпоглікемії, рівня цукру в крові, який сильно впав на тлі занадто великих доз інсуліну.