Стілець, який перестав тонути, є серйозним приводом для звернення до лікаря, про це повідомив журнал Scientific Reports.

Видання опублікувало висновки лікарів із Клінік Майо, які рекомендують звертатися до медичних працівників у тих випадках, коли стілець постійно плаває у воді під час змиву. Так само можуть виявлятися хвороби кишечника, вважають фахівці.

Дослідники подали дані про спостереження за мишами. У фекаліях гризунів, які важко тонули, був виявлений газ, що виділяється певним видом кишкових бактерій.

Його збільшення разом із зростанням їхньої популяції асоціювався з вищим рівнем запалення в кишечнику. На думку вчених, цей висновок, зроблений в експерименті з мишами, цілком застосовний і до людського організму.

Якщо стілець перестав тонути, має сенс обстежити кишечник, оскільки можливе погіршення його стані. Зокрема, це може говорити про порушення у розщепленні жирів та збільшення їх вмісту в калі.

У здорових людей, зазначили фахівці, стілець іноді теж починає вперто плавати у воді. Це може відбуватися, наприклад, через вегетаріанський раціон або через споживання продуктів, що стимулюють газоутворення.