Займаючись самолікуванням, люди нерідко приймають абсолютно несумісні лікарські препарати, завдаючи серйозної шкоди організму. Експерти в галузі медицини і здоров’я назвали ліки, які категорично не рекомендовано застосовувати одночасно.

Прийом сиропів від кашлю і препаратів від алергії, схожих за складом, може спровокувати зайву сонливість. Ці ліки діють як снодійне, тому їх не варто вживати разом. В цьому випадку у людини може порушитися режим сну і погіршиться концентрація уваги, що негативно позначиться на якості роботи.

Не менш небезпечною експерти називають комбінацію знеболюючих препаратів і антидепресантів. Прийом цих ліків може стати причиною відкрилася кровотечі в шлунку, тривожності, підвищення температури тіла і почастішання серцебиття.

Аспірин і ліки проти тромбів також можуть спровокувати внутрішню кровотечу. Перший препарат є болезаспокійливим і сприяє розрідженню крові, другий – антикоагулянт, що знижує згортання рідкої рухомої сполучної тканини внутрішнього середовища організму. І останні ліки – парацетамол і опіоїди. Їх одночасний прийом шкодить печінці, а в деяких випадках призводить до печінкової недостатності.