Інсульт виникає в результаті погіршення кровопостачання головного мозку, що відбувається при порушенні прохідності або цілісності артерій, що живлять мозок. Цей стан може привести до серйозних наслідків для всіх систем організму, в тому числі до летального результату.

Вчені вважають, що дефіцит вітаміну D може подвоїти ризик інсульту. Такими даними поділилися дослідники зі Школи медицини Джонса Хопкінса (Johns Hopkins Medicine), пише Express.

Також дефіцит вітаміну D може надавати загальний негативний вплив на серцево-судинну систему. “Зростаюча кількість досліджень вказує на дефіцит вітаміну D як на фактор ризику серцевих нападів, застійної серцевої недостатності, захворювань периферичних артерій і станів, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями, таких як високий кров’яний тиск і діабет”, – йдеться на сайті Школи медицини Джонса Хопкінса.

Як уникнути дефіциту вітаміну D

За словами кардіолога, доктора медицини, доцента кафедри медичного факультету Університету Джонса Хопкінса Ерін Мічос, щоб підтримувати хороший рівень вітаміну D, важливо вживати в їжу лосося і тунця, а також молочні продукти. Крім цього, потрібно по можливості частіше перебувати на сонці – в літні місяці досить 10-15 хвилин щодня.

Крім того, можна приймати добавки вітаміну D, однак перед цим важливо проконсультуватися з лікарем і здати необхідні аналізи.