Регулярне споживання оливкової олії здатне знизити ризик розвитку раку молочних залоз у жінок. Для профілактики захворювання достатньо невеликої дози продукту – лише близько трьох чайних ложок на день.

Як розповіла турецький дієтолог Джанель Онур Саяр з посиланням на дослідження, опубліковане в Harvard Health, жінки похилого віку в Іспанії, які дотримувалися традиційної середземноморської дієти, збагаченої оливковою олією першого віджиму, з меншою ймовірністю захворювали на рак грудей, написала Al Jazeera.

У науковій роботі, на яку посилається дієтолог, сказано, що у дослідженні взяли участь 4300 жінок віком від 60 до 80 років. Перша група – регулярно вживала олію, друга – замінила її горіхами, а учасники третьої групи просто знизили споживання жирів. За період дослідження, яке тривало протягом п’яти років, було діагностовано 35 випадків раку грудей.

Зазначено, що на 62% менше випадків захворювання було зареєстровано у групі, яка дотримувалася дієти, збагаченої оливковою олією.

Дослідники припустили, що вся справа у високому вмісті в олії мононенасичених жирних кислот та поліфенолів. Водночас, вони зазначили, що даних все ще занадто мало і необхідно продовжити аналіз у цьому напрямку.

Говорячи про користь оливкової олії, Джанель Онур Саяр підкреслила, що вона загалом сприяє зниженню хронічних захворювань, зменшує ризик серцево-судинних захворювань і негативний вплив стресу, масло корисне при запорах і шкірних захворюваннях, а також благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт. Онур Саяр додала, що середньостатистичний мешканець Середземномор’я споживає до 15 кілограмів оливкової олії на рік.

У той же час дієтолог попередила, що надмірне споживання оливкової олії може призвести до негативних наслідків, оскільки воно досить калорійне. Фахівець рекомендувала обмежитися 2-3 столовими ложками на день.

У свою чергу у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що приблизно в половині випадків рак молочної залози вражає жінок, у яких немає будь-якого фактору ризику розвитку раку молочної залози, що піддається визначенню, за винятком статевої приналежності (жінки) і віку (старше 40 років).

Серед факторів, які збільшують ризик виникнення захворювання, фахівці назвали: вік, зайву вагу, зловживання алкоголем, родичі що воріли на рак молочної залози, опромінення, куріння та гормональну терапію в період постменопаузи.

Чинники які знижують ризик онкології: тривале грудне вигодовування; регулярне заняття спортом або фізичні навантаження, контроль ваги, відмова від шкідливих звичок, відмова від тривалого прийому гормональних препаратів, уникнення радіоактивного опромінення.

У той же час, фахівці зазначили, що навіть за дотримання всіх умов, що знижують фактор захворювання на рак, це знизить ризик лише на третину.

Там додали, що у 2020 році рак молочної залози був діагностований у 2,3 мільйона жінок, при цьому у світі було зареєстровано 685 000 випадків смерті від цієї хвороби.