ГоловнаНовини Здоров'яВ Україні змінять Календар щеплень

В Україні змінять Календар щеплень

Вакцинація дитини22-27 квітня 2013 р. в Україні проходить Європейський тиждень імунопрофілактики. У рамках цієї дати відбулася зустріч заступника глави МОЗ України Олександра Толстанова із заступником директора Відділу інфекційних хвороб ЄРБ ВООЗ Недрет Еміроглу, главою Бюро ВООЗ в Україні Доріт Калускі та головою Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо.

Нагадаємо, цього року Європейський тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистіть свій світ – вакцинуйтеся!». О.Толстанов нагадав, що в 2012 р. МОЗ України спільно з міжнародними експертами провели оцінку Національної програми імунізації в Україні. У результаті прийнято рішення вдосконалити систему управління програмою імунізації. За словами А.Толстанова, завдяки цьому рівень охоплення профілактичними щепленнями в минулому році зріс на 20%.

У ході зустрічі Н. Еміроглу назвала три аспекти співпраці в рамках поліпшення імунопрофілактики в Україні:

  • підвищення обізнаності про необхідність імунізації серед населення;
  • підвищення рівня знань серед медичних працівників;
  • поставки вакцини.

Під час переговорів йшлося про те, що МОЗ України розглядає можливість переглянути діючий в Україні календар профілактичних щеплень з урахуванням рекомендацій ВООЗ і наукових напрацювань з імунопрофілактики.