Вчені нагадують: нездорове харчування збільшує ризик інсульту, сприяючи підвищенню артеріального тиску і рівня холестерину.

Такий продукт як курячі яйця викликає багато суперечок через вплив на рівень холестерину, який, в свою чергу, може визначати схильність інсульту.

Деякі дослідження показали, що через високий вміст холестерину в жовтках яйця можуть бути потенційно шкідливою їжею для людей, схильних до серцево-судинних захворювань. Але також багато експертів вважають, що ризики, пов’язані з вживанням яєць, визначаються, головним чином, їх кількістю в раціоні, а також тим, як продукт готується (наприклад, смажені яйця шкідливіше варених).

Автори дослідження, чиї результати опублікував журнал Frontiers of Health, аналізували, як споживання яєць може позначатися на ризику інсульту. Ними були розглянуті дані, представлені в шістнадцяти наукових роботах, що включають 24 проспективних когортних дослідження.

Читайте також:  Для серця і печінки: чим корисна редиска

Вчені прийшли до висновку, що між споживанням яєць і ризиком інсульту певний зв’язок дійсно існує – даний продукт може зменшувати або збільшувати його, в залежності від поїдається кількості.

“Знижений ризик інсульту спостерігався при споживанні від 1 до 4 яєць на тиждень і підвищений ризик – при споживанні більше 6 яєць на тиждень. Особливо значним ризик піддатися інсульту ставав при споживанні 10 яєць і більше на тиждень”, – повідомили експерти.

Схожий результат був отриманий при дослідженні, яке проводилося фахівцями Комплексного центру серцевої недостатності при Вюрцбурзькому університеті (Німеччина). Згідно з їхніми даними, вживання більшої кількості яєць пов’язане з 41-відсотковим підвищенням ризику геморагічного інсульту.

Читайте також:  Лікар назвав овоч, який зберігає здоров'я мозку в старості