Британські дослідники провели серію метааналізів, щоб оцінити вплив вживання алкоголю на ризик загальної смертності та смертності від серцево-судинних захворювань.

Для цього вчені з Університетського коледжу Лондона використовували результати щорічного обстеження здоров’я в Англії (HSE) і аналогічного обстеження в Шотландії, а також дані UK Biobank Study за кілька років.

Крім того, аналізувалася інформація з 12 опублікованих раніше досліджень. Всього були вивчені дані більш ніж 48 тис. чоловіків і жінок. Результати дослідження були представлені 27 липня в журналі BMC Medicine.

Згідно з ними, відзначалося зниження ризику при вживанні до 7 г алкоголю в день для смертності від усіх причин і до 8 г/день – для смертності від серцево-судинних захворювань. Також воно залишалося значущим при вживанні до 15 г/день.

Читайте також:  Дієтологиня назвала шкідливі для здоров'я поєднання продуктів

“Таким чином, наше дослідження показує, що вживання алкоголю приблизно до 105 г на тиждень, ймовірно, пов’язане з більш низьким ризиком як смертності, так і подальших серцево-судинних проблем серед пацієнтів серцево-судинними захворюваннями”, – відзначають вчені. Ця кількість алкоголю еквівалентна 13 британським одиницям (1 одиниця дорівнює приблизно 290 мл пива/лагера/сидру, півбокала вина або однієї порції міцного алкоголю) на тиждень.

Алкоголь небезпечний для вашого здоров’я в будь-яких кількостях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News