Людині з деменцією може почати подобатися їжа, яка їй раніше не подобалася.

Деменція – це синдром, пов’язаний з занепадом мозку, що продовжується, який часто призводить до проблем з пам’яттю і змін у поведінці.

Хоча ліків від деменції не існує, людям, які живуть з нею, доступні методи лікування та підтримка.

Тому, чим раніше ви зможете виявити будь-які симптоми і звернутися за професійною допомогою, тим краще.

Часті ранні ознаки деменції включають втрату пам’яті і зміни настрою.

Проте лікар пояснив, що в деяких людей під час приготування їжі можуть виявлятися ознаки недоумства. Він попередив, що при деменції можуть змінитися не лише смаки людей, а й здатність готувати їжу за тими самими стандартами, що й раніше.

«Деякі типи деменції, наприклад, що вражають передню частину мозку, можуть впливати на переваги в їжі – наприклад, на пізнішому етапі життя у них з’являється пристрасть до солодкого. Але зазвичай це перший симптом деменції. У міру розвитку деменції це може вплинути на апетит, ковтання чи спогади про недавній прийом їжі», – каже лікар-невролог Павлов В’ячеслав.

Але зміни у тому, як хтось готує вечерю, можуть з’явитися раніше, ніж зміни у його смаках, сказав він.

«Одна з проблем, яку можна помітити на ранньому етапі, – це труднощі у плануванні та організації. Це називається «виконавчою функцією. Що стосується їжі та прийому їжі, деменція може вплинути на здатність людини готувати. Сам того не усвідомлюючи, коли ви готуєте їжу, ви насправді задієте багато розумових здібностей».

Вам потрібно організувати час виконання безлічі різних завдань та об’єднати їх під час їжі.

Слабоумство може проявитися, коли хтось, хто був дуже хорошим кухарем, тепер щосили намагається приготувати їжу відповідно до своїх колишніх високих стандартів.

Зміна смаків людини може означати, що вона тепер їсть продукти, які йдуть урозріз із особистими переконаннями.

«У людини з деменцією можуть початися зміни у сприйнятті смаку».

Вони можуть почати насолоджуватися уподобаннями, які їм ніколи раніше не подобалися, або не любити продукти, які їм завжди подобалися.

Іноді люди з деменцією роблять вибір продуктів харчування, який не відповідає їх звичайним переконанням чи перевагам. Наприклад, людина, яка все життя була вегетаріанцем, може захотіти їсти м’ясо.

Якщо ви підозрюєте, що у вас або у вашої близької людини деменція, важливо поговорити з медичним працівником, щоб оцінити і діагностувати цей стан.